Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chemia
25.09.2015 10:44

Grupa Azoty pierwszą firmą z regionu, która została członkiem prestiżowego instytutu

Królewski Instytut Spraw Międzynarodowych Chatham House z siedzibą w Londynie skupia ponad 300 firm.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Azoty Tarnów)

Grupa Azoty, jako pierwsza firma z Europy Środkowo-Wschodniej, dołączyła do Królewskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych Chatham House. Firma oczekuje, że członkostwo w think tanku pozwoli jej wziąć udział w kształtowaniu globalnej polityki, dotyczącej przede wszystkim bezpieczeństwa żywnościowego i energetycznego.

Królewski Instytut Spraw Międzynarodowych Chatham House z siedzibą w Londynie skupia ponad 300 firm, reprezentujących sektory: finansowy, przemysłowy, zdrowotny, energetyczny, telekomunikacyjny i handlowy, a także najważniejsze ambasady, organizacje międzyrządowe i uniwersytety. Działa od 95 lat i uchodzi za jedną z najważniejszych tego typu instytucji na świecie.

- Finalizowane są negocjacje klimatyczne przed grudniowym szczytem COP21 w Paryżu oraz rozmowy dotyczące porozumienia o wolnym handlu ze Stanami Zjednoczonymi (TTIP). Wyniki tych rozmów będą miały przełożenie na ceny gazu, standardy emisyjne, koszty produkcji oraz model współpracy na rynkach międzynarodowych - czynniki o zasadniczym znaczeniu dla naszej działalności i realizacji strategii rozwoju spółki - powiedział prezes Grupy Azoty Paweł Jarczewski.

W trakcie środowego spotkania Chatham House dyskutowano m.in o rozwoju programu badawczego poświęconego energii, środowisku i zasobom naturalnym.

Grupa Azoty jest od początku 2015 roku partnerem branżowym Światowego Forum Ekonomicznego.

- Udział naszych firm w rozmowach dotyczących najważniejszych tematów jest kluczowy dla budowania silnej pozycji Polski na świecie. Również dlatego Grupa Azoty stale rozszerza swoją działalność międzynarodową, dołączając do najważniejszych organizacji na świecie. Tylko dzięki temu będziemy mieli realny wpływ na rozwój globalnego rynku. Polska, a także sama Grupa Azoty, są jego integralną częścią - tłumaczy Jarczewski.

- Członkostwo w Chatham House pozwoli spółce budować nowe relacje biznesowe oraz zwiększać jej rozpoznawalność na świecie, co ma przełożenie na pozyskiwanie nowych partnerów i lepszych warunków finansowania inwestycji - uważa prezes.

Grupa Azoty jest jedną z największych firm w europejskiej branży chemicznej, obecna jest w sektorze tworzyw konstrukcyjnych, nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a także alkoholi OXO i plastyfikatorów. Zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych. W skład grupy wchodzą m.in. takie podmioty jak: Grupa Azoty S.A. (jednostka dominująca), Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A., Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A., Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A.

Tagi: chemia, farmacja, att, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz