Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Grupa Azoty uruchomi satelitarny program informujący o zmianach w uprawach

0
Podziel się:
Grupa Azoty uruchomi satelitarny program informujący o zmianach w uprawach

Grupa Azoty uruchomi pilotażowy program informujący gospodarstwa rolne o zmianach w kondycji upraw w oparciu o obserwacje satelitarne, poinformowała spółka. Grupa Azoty podpisała w tej sprawie umowę z polskim startupem SatAgro, podano także.

"Projekt wpisuje się w zaprezentowaną niedawno zaktualizowaną strategię Grupy Azoty do 2020 roku. Konsekwentnie wzmacniamy pozycję wśród liderów rozwiązań dla rolnictwa m.in. poprzez dodatkowe i innowacyjne usługi. Nasze otwarcie na nowe technologie, współpraca ze startupami, skupienie się na dostarczaniu klientom wartości dodanej stanowią istotny czynnik warunkujący sukces grupy w obszarze Agro" - powiedział prezes Wojciech Wardacki, cytowany w komunikacie.

Pilotaż programu realizowany będzie do listopada 2017 roku. W przypadku pozytywnego przebiegu testu strony umowy uruchomią prace nad zintegrowaniem funkcjonalności SatAgro z aplikacjami Grupy Azoty, podano także.

"Dla nas współpraca z tak znaczącym partnerem, jak Grupa Azoty jest wyjątkową szansą, aby zademonstrować, jak wiele rolnictwo może skorzystać dzięki dynamicznie rozwijającemu się sektorowi kosmicznemu. Dysponując unikalnymi w skali europejskiej rozwiązaniami, pozwalającymi sprawnie i na masową skalę dostarczać praktyczne informacje do indywidualnych gospodarstw, liczymy na efekt widoczny nawet z perspektywy kontynentu. Mam na myśli przede wszystkim bardziej racjonalną gospodarkę nawozami, w dodatku wprowadzoną z korzyścią finansową dla każdego rolnika" - powiedział prezes SatAgro Przemysław Żelazowski, również cytowany w komunikacie.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)