Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Grupa Kęty szcuje zysk netto na 46 mln zł w IV kwartale 2017 r.

0
Podziel się:

Grupa Kęty szacuje że zysk netto w IV kw. br. wyniesie 46 mln zł wobec 48 mln zł rok wcześniej, poinformowała spółka. Przychody ze sprzedaży osiągną 650 mln zł więcej o 18% r/r. dodano.

Grupa Kęty szcuje zysk netto na 46 mln zł w IV kwartale 2017 r.

"Wg szacunków zarządu skonsolidowane przychody ze sprzedaży osiągną poziom 650 mln zł, czyli o 18% większy niż w analogicznym okresie 2016 roku. Skonsolidowany zysk operacyjny IV kw. wzrośnie z 50,2 mln zł w zeszłym roku do ok. 60 mln zł (+20%) w roku bieżącym. Skonsolidowany zysk na poziomie EBITDA (zysk operacyjny bez uwzględnienia amortyzacji) wzrośnie z 83,8 w zeszłym roku do 92,0 mln zł (+10%)" - czytamy w komunikacie.

Saldo działalności finansowej w IV kw (koszty odsetek, różnice kursowe na wycenie pozycji bilansowych, w tym kredytów walutowych) będzie miało wynik ujemny i wyniesie ok. 3 mln zł, (w IV kw. 2016 roku saldo wyniosło -4,7 mln zł). Szacowany skonsolidowany zysk netto IV kw. wyniesie ok. 46 mln zł, czyli jedynie o 2 mln mniej niż w IV kw. poprzedniego roku, w którym rozpoznano ok. 11 mln zł aktywa na podatek dochodowy, co jednorazowo powiększyło zysk tego kwartału" - czytamy dalej.

Na koniec 2017 roku dług netto grupy kapitałowej osiągnie według szacunków wartość ok. 570 mln zł, a więc będzie o ok. 180 mln zł wyższy niż zanotowany po III kw. Głównymi przyczynami wzrostu zadłużenia jest wypłata drugiej części dywidendy oraz prowadzony program inwestycyjny, dodano.

"Zarząd potwierdza, iż koniunktura utrzymuje się na bardzo dobrym poziomie. Sprzyja to rozwojowi sprzedaży zarówno na krajowym rynku, jak i na pozostałych rynkach europejskich. Szacowana dynamika przychodów ze sprzedaży jest jeszcze lepsza niż w III kw., w którym z reguły notowano najlepsze wyniki. Sytuacja ta może potwierdzać założenia, że w kolejnym roku popyt nie zwolni i będzie możliwy dalszy rozwój rynku" - czytamy również w komunikacie.

Spółka spodziewa się w IV kw. br. wzrostu przychodów o 16% w segmencie wyrobów wyciskanych. W segment systemów aluminiowych ma nastąpić wzrost o 14%, a w segment opakowań giętkich o 30%, podano także.

Grupa Kęty S.A. jest spółką dominującą grupy kapitałowej, która działa w pięciu obszarach biznesowych: produkcji profili aluminiowych, projektowania i produkcji systemów architektonicznych oraz zewnętrznych rolet aluminiowych, produkcji opakowań giętkich, usług budowlano-montażowych w zakresie fasad aluminiowych oraz produkcji akcesoriów do montażu okien i drzwi. W 2016 r. miała 2,29 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)