Notowania

technologie
24.05.2016 14:53

Haitong Bank obniżył wycenę Netii do 5,6 zł, nadal rekomenduje 'kupuj'

Podziel się
Dodaj komentarz

Analitycy Haitong Bank podtrzymali rekomendację "kupuj" dla Netii i obniżyli cenę docelową akcji spółki do 5,6 zł z 6,4 zł, wynika z raportu datowanego na 24 maja.

W piątek ok. 14:25 za akcję Netii GPW płacono 4,82 zł po wzroście o 1,05% od ostatniego zamknięcia

Analitycy tłumaczą, że rekomendacja została zaktualizowana ze względu na wzrost nakładów inwestycyjnych oraz obniżenie EBITDA w okresie 2016-2018 odpowiednio o 3%, 7% i 8% ze względu na mało inspirujące wskaźniki przyłączeń netto.

"Niedawno ogłoszony plan inwestycji związanych z rozbudową sieci do standardu NGA powinien poprawić infrastrukturę Netii i wzmocnić jej przewagę konkurencyjną, zwłaszcza wobec Orange Polska i telewizji kablowych. Co najważniejsze, plan sprawi, że Netia stanie się o wiele bardziej atrakcyjnym aktywem telefonii stacjonarnej, co zdaniem Haitong Bank mogłoby umożliwić realizację scenariusza M&A" - czytamy w komunikacie poświęconym raportowi.

Analitycy Haitong uważają, że najbardziej atrakcyjny w Netii jest jej potencjał dywidendowy. "Podobnie jak w ubiegłym roku, spodziewamy się, że ostateczna decyzja w sprawie dywidendy, która zostanie podjęta na walnym zgromadzeniu 9 czerwca 2016 będzie miłą niespodzianką, przy oczekiwanej dywidendzie 0,4 zł (implikowana stopa dywidendy ok 8,4%) w porównaniu z proponowaną przez zarząd 0,2 zł (implikowana stopa dywidendy ok 4,1%). Rozszerzając program wykupu akcji do 100 mln zł z 50 mln zł, zarząd skutecznie pokazał, że Netia potrafi sfinansować nakłady inwestycyjne na NGA i wypłacić sporą ilość gotówki. To powinien być najważniejszy katalizator dla wzrostu kursu w krótkim terminie" - skomentował szef działu analiz w Haitong Bank Konrad Księżopolski, cytowany w komunikacie.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz