Notowania

Przejdź na
budownictwo
16.02.2016 12:59

Haitong Bank podniósł wycenę Dom Dev. do 50,1 zł, nadal rekomenduje 'neutralnie'

Podziel się
Dodaj komentarz

Analitycy Haitong Bank podnieśli cenę docelową akcji Dom Developmento 2,5% do 50,1 zł i potrzymali rekomendację "neutralnie" dla spółki, wynika z raportu datowanego na 15 lutego.

We wtorek ok. godz. 10:30 kurs akcji spółki wynosił 46,78 zł po wzroście o 1,7% od ostatniego zamknięcia.

"Ta rekomendacja to wypadkowa zmian wprowadzonych w harmonogramie realizacji projektów Dom Development i szacowanych przez analityków cen mieszkań na 2016-2017, a także uwzględnienia nowych projektów, które mają powstać na niedawno nabytych terenach. Haitong ma konserwatywny pogląd na rozwój przedsprzedaży w budownictwie mieszkaniowym na rynku pierwotnym w Polsce w tym roku" - czytamy w komunikacie poświęconym rekomendacji.

Jednak uwzględniając szeroką i bardzo zróżnicowaną ofertę Dom Development oraz bogate plany inwestycyjne wspierane przez niedawne istotne uzupełnienie banku ziemi, analitycy spodziewają się, że wielkość sprzedaży spółki w 2016 osiągnie ok. 2400 lokali (wzrost prognozy o 22%). Będzie to zatem nieco powyżej historycznie najwyższej wartości odnotowanej w 2015 roku, podano także.

Analitycy spodziewają się, że Dom Development będzie nadal wypłacał solidne dywidendy. Jednak przy wskaźnikach P/BV i P/E na 2016 wynoszących odpowiednio 1.3x i 11x spółka jest notowana ze znaczną premią względem spółek o podobnym profilu.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz