Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

HB Reavis ma umowę sprzedaży 2 biurowców w Warszawie za 186 mln euro

0
Podziel się:
HB Reavis ma umowę sprzedaży 2 biurowców w Warszawie za 186 mln euro

HB Reavis podpisał wstępną umowę sprzedaży dwóch budynków położonych w centrum Warszawy, które wchodzą w skład kompleksu Gdański Business Center, poinformowała firma. W transakcji o wartości 186 mln euro Savills Investment Management, działając w imieniu globalnego funduszu emerytalnego, przejął dwa budynki A i B o łącznej powierzchni 48 tys. m2.

"Dla funduszu emerytalnego zakup Gdański Business Center to świetna okazja. Wielkim atutem dla nowego inwestora na polskim rynku jest wysoka jakość prestiżowego kompleksu i usytuowanie w jednej z najbardziej pożądanych lokalizacji w Warszawie. Nasze transakcje realizowane w tym roku na różnych rynkach pokazują nie tylko atrakcyjność naszych aktywów, ale również wskazują, iż inwestorzy instytucjonalni mają duże zaufanie do rynku europejskiego pomimo niepewności w Europie wynikających z referendum ws. wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Widzimy, że Polska nadal pozostaje jednym z najatrakcyjniejszych miejsc do inwestycji" - powiedział CEO Marian Herman, cytowany w komunikacie.

Kompleks biurowców Gdański Business Center w Warszawie, składa się z czterech ukończonych budynków (A,B,C i D) o łącznej powierzchni biurowej klasy A wynoszącej prawie 100 tys. m2, podano również.

"Rynek inwestycji dojrzewa i umacnia się - jesteśmy przekonani, że dobrze zlokalizowane i wysokiej jakości kompleksy biurowe, takie jak Gdański Business Center będą czerpać korzyści z obserwowanego w Warszawie i całej Polsce silnego wzrostu gospodarczego" - powiedział head of strategic partnerships w Savills IM Jon Crossfield, również cytowany w komunikacie.

Doradcami HB Reavis w transakcji był JLL, Cushman & Wakefield i Greenberg Traurig. Rolę doradcy dla Savills Investment Management pełniły firmy Savills oraz Clifford Chance, podano również.

HB Reavis to międzynarodowa grupa deweloperska założona w 1993 roku w Bratysławie i działająca w Wielkiej Brytanii, Polsce, Czechach, a także na Słowacji, Węgrzech oraz w Turcji. Dotychczas grupa zrealizowała ponad 917,5 tys. m2 nowoczesnej powierzchni biurowej, handlowo-rozrywkowej i logistycznej, a ponad 1 mln m2 znajduje się obecnie w realizacji lub procesach przygotowawczych.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)