Notowania

transport
28.06.2017 07:59

Hyundai Rotem może zainwestować w Polsce w budowę fabryki pojazdów szynowych

Podziel się
Dodaj komentarz

Warszawa, 28.06.2017 (ISBnews) - Hyundai Rotem, należąca do koncernu Hyundai Motor Group czeka na rozstrzygnięcie warszawskiego przetargu na 213 tramwajów o szacowanej wartości 2,3 mld zł brutto. Od możliwości zrealizowania tego kontraktu uzależnia dalsze duże inwestycje w Polsce, w tym budowę fabryki zaawansowanych technologicznie pojazdów szynowych. Polska może stanowić przyczółek do ekspansji na całą Europę, poinformował Hyundai.

"Celem koncernu jest współpraca z polskimi firmami, powiązana z milionowymi inwestycjami Hyundai w Polsce" - powiedział przedstawiciel Hyundai Rotem na Polskę Marcin Jędryczka, cytowany w komunikacie.

Hyundai Rotem jest jednym z dwóch oferentów, który zmieścił się w budżecie zamawiającego. W przypadku zwycięstwa, firma zapowiada ogromne inwestycje.

"Ewentualna wygrana w przetargu byłaby wielkim bodźcem do długoterminowej inwestycji w Polsce, do budowy oddziału, który stałby się dla koncernu bramą do tej części Europy. Miejsce pracy z pewnością znalazłoby wielu polskich inżynierów bardzo cenionych za granicą." - podkreślił Jędryczka.

Jak zapewnił, w przypadku uruchomienia dostaw dla Warszawy, Hyundai przewiduje możliwość współpracy z lokalnymi firmami i polskimi producentami.

Polski rynek jest dla spółki niezwykle interesujący ze względu na strategiczne położenie i obecność setek dostawców i firm usługowych, z którymi współpracowała.in. przy dostawach tramwajów dla Turcji. Za dostawę napędów i zasilania pomocniczego do tramwajów w Izmirze odpowiadał polski podwykonawca. Istotny był również polski wkład w tabor jeżdżący po tureckiej Antalyi.

Hyundai Rotem Company jest częścią grupy Hyundai Motor i jednym z globalnych dostawców systemów transportu szynowego. Od 1964 r. rozwija najnowsze technologie projektowania, produkcji i dostarczania różnego rodzaju pojazdów szynowych. Hyundai Rotem do tej pory dostarczyło swoje pojazdy do 37 krajów na całym świecie.

W naszym regionie Hyundai Rotem jest znany z połączenia kolejowego Kijów - Przemyśl, stanowiącego kluczowe ogniwo najdogodniejszego połączenia między Polską a Ukrainą. Koncern odpowiadał z dostarczenie 228 pociągów metra przed olimpiadą w Atenach.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz