Notowania

budownictwo
19.05.2017 13:40

i2 Development sfinalizował nabycie spółki z działką na Teneryfie za 3 mln zł

Podziel się
Dodaj komentarz

Spółka pośrednio zależna od i2 Development sfinalizowała transakcję nabycia 100% udziałów w hiszpańskiej 2017 Tenerife i2 Development & Investment, będącej właścicielem nieruchomości w Adeje, na Teneryfie (Wyspy Kanaryjskie), za 3 mln zł, podała spółka.

"Na nieruchomości planowana jest budowa osiedla domów jednorodzinnych o projektowanej łącznej powierzchni około 1 300 m2, zaś planowany termin rozpoczęcia budowy to IV kw. 2017 r. [...] Łączna wartość przedmiotowej transakcji wyniosła 2 998 230,07 zł i była finansowana ze środków pozyskanych z emisji obligacji serii B emitenta" - czytamy w komunikacie.

W kwietniu br. i2 Development zdecydował o rozszerzeniu działalności deweloperskiej na rynki zagraniczne, rozpoczynając od inwestycji w Hiszpanii. Spółka podawała wtedy, że finalizuje transakcję nabycia udziałów w spółce, która jest właścicielem nieruchomości w Costa Adeje - głównym kierunku turystycznym na Teneryfie. Wartość transakcji miała nie przekroczyć 1 mln euro.

i2 Development jest jednym z wiodących deweloperów na rynku wrocławskim. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2016 r.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz