Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

i2 Development sfinalizował nabycie spółki z działką na Teneryfie za 3 mln zł

0
Podziel się:
i2 Development sfinalizował nabycie spółki z działką na Teneryfie za 3 mln zł

Spółka pośrednio zależna od i2 Development sfinalizowała transakcję nabycia 100% udziałów w hiszpańskiej 2017 Tenerife i2 Development & Investment, będącej właścicielem nieruchomości w Adeje, na Teneryfie (Wyspy Kanaryjskie), za 3 mln zł, podała spółka.

"Na nieruchomości planowana jest budowa osiedla domów jednorodzinnych o projektowanej łącznej powierzchni około 1 300 m2, zaś planowany termin rozpoczęcia budowy to IV kw. 2017 r. [...] Łączna wartość przedmiotowej transakcji wyniosła 2 998 230,07 zł i była finansowana ze środków pozyskanych z emisji obligacji serii B emitenta" - czytamy w komunikacie.

W kwietniu br. i2 Development zdecydował o rozszerzeniu działalności deweloperskiej na rynki zagraniczne, rozpoczynając od inwestycji w Hiszpanii. Spółka podawała wtedy, że finalizuje transakcję nabycia udziałów w spółce, która jest właścicielem nieruchomości w Costa Adeje - głównym kierunku turystycznym na Teneryfie. Wartość transakcji miała nie przekroczyć 1 mln euro.

i2 Development jest jednym z wiodących deweloperów na rynku wrocławskim. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2016 r.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)