Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

i2 Development środkami z IPO dofinansuje najważniejsze projekty we Wrocławiu

0
Podziel się:
i2 Development środkami z IPO dofinansuje najważniejsze projekty we Wrocławiu

Warszawa, 19.05.2016 (ISBnews) - i2 Development pozyskała z giełdy około 34 mln zł i zamierza przeznaczyć te środki w pierwszej kolejności na dofinansowanie największego projektu pod nazwą Bulwary Staromiejskie, a także 4 kolejnych, które zlokalizowane są we Wrocławiu, poinformował ISBnews wiceprezes Marcin Misztal.

"W pierwszej kolejności będziemy chcieli dofinansować nasze inwestycje przy ul. Legnickiej, ul. Pięknej i Ogrody Jordanowskie II. Ten ostatni projekt jest kontynuacją inwestycji pod tą samą nazwą. Po zakończeniu inwestycji dokupiliśmy obok działkę i rozpoczęliśmy jakby drugi jej etap" - powiedział Misztal w rozmowie z ISBnews podczas uroczystości debiutu spółki na GPW.

Dodał, że środki z IPO będą również wykorzystane do dofinansowania flagowego projektu spółki, czyli Bulwarów Staromiejskich - zlokalizowanych w ścisłym centrum Wrocławia i w projekt przy ul. Witolda. Projekt Bulwary Staromiejskie zlokalizowany jest na 2,5-hektarowym terenie i składa się łącznie z 14 inwestycji, z których 6 teraz jest w trakcie realizacji.

"Chcemy uruchomić w tym roku realizację 1 251 jednostek mieszkalnych. W najbliższych tygodniach ruszy inwestycja przy ul. Legnickiej i w dwóch obiektach będzie to łącznie 261 mieszkań. Uruchomiliśmy lub już realizujemy także inwestycje około 30 tys, m2 powierzchni komercyjnej" - dodał wiceprezes.

Misztal wyjaśnił, że spółka zaprosiła inwestorów giełdowych, aby współfinansowali z nimi projekty, pod które już zostały zakupione grunty, lub które już są realizowane i trwają na przykład prace budowlane.

Wiceprezes przyznał, że spółka przygląda się również innym lokalizacjom w największych miastach w Polsce, ale obecnie chce się skupić przede wszystkim na Wrocławiu.

"Nadal nie wykluczamy, że wypłacimy dywidendę z zysków za ubiegły rok. W ciągu najbliższych tygodni podejmiemy decyzję w tej sprawie" - powiedział dziennikarzom Misztal.

"W 2016 roku wiele inwestycji zostanie zakończonych, więc oczekujemy większych wpływów. Dlatego podtrzymujemy naszą politykę dywidendową, zgodnie z którą planujemy wypłatę 50% zysku. Decyzję o jej wysokości za rok 2016 będzie, oczywiście, podejmowana w 2017 r." - dodał wiceprezes.

i2 Development jest jednym z wiodących deweloperów na rynku wrocławskim.

Marek Knitter

(ISBnews)

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)