Notowania

Inbank wchodzi do Polski. Do końca roku chce udzielić ponad 100 mln zł pożyczek i kredytów

Bank z Estonii oficjalnie rozpoczął działalność w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(istockphoto)

Estoński Inbank, który oficjalnie rozpoczął działalność w Polsce chce do końca tego roku udzielić pożyczek i kredytów na ponad 100 mln zł.

Bank zapowiada nawiązanie strategicznej współpracy z kluczowymi partnerami biznesowymi. Rozważa także zakup portfeli kredytowych od podmiotów działających na rynku - poinformowali przedstawiciele Inbanku.

"Cele biznesowe wynikają wprost ze strategii grupy Inbank, która zakłada budowę pozycji lidera w segmencie szybkich kredytów bankowych udzielanych przez internet. Inbank do końca roku chce udzielić pożyczek i kredytów o wartości przekraczającej 100 mln zł" - podał bank.

Bank swoją ofertę kieruje do klientów indywidualnych, proponując kredyty gotówkowe, szybkie pożyczki oraz lokaty - dostępne w kanale online.

- Skala ma dla nas znaczenie. Polska to duży, chłonny rynek, otwarty na innowacje technologiczne w obszarze finansów. Dostrzegamy pozytywne trendy oraz wysoką dynamikę wzrostu wolumenów kredytów konsumpcyjnych w Polsce - w tym w segmencie niskokwotowych kredytów i pożyczek udzielanych online. Wszystko razem tworzy przyjazny ekosystem i daje szanse na rozwój firmy, która w swoim DNA ma myślenie ukierunkowane na realne potrzeby finansowe klienta. Będziemy dążyli do tego, by polskim klientom zaoferować nasze najlepsze praktyki z rynku estońskiego - powiedział współzałożyciel i przewodniczący rady nadzorczej Inbank Priit Poldoja.

- Rozważamy także możliwość zakupu portfeli kredytowych od podmiotów już działających na rynku. W tym wypadku nasze decyzje będą poprzedzone wnikliwą analizą jakości i dochodowości takiego portfela - powiedział zastępca dyrektora generalnego Tomasz Rzeski.

Inbank funkcjonuje w Polsce jako oddział na zasadzie jednolitej licencji bankowej. Uruchomienie działalności w Polsce poprzedzone było procedurą notyfikacyjną, przeprowadzoną przed organami nadzoru nad rynkiem finansowym w Estonii oraz w Polsce.

Działalność Oddziału Inbank w Polsce podlega bezpośrednio nadzorowi estońskich władz nadzorczych Finantsinspektsioon, który jest odpowiednikiem polskiej Komisji Nadzoru Finansowego. Bezpieczeństwo środków klientów zgromadzonych w Inbanku jest gwarantowane przez estoński fundusz gwarancyjny Tagatisfond, będący odpowiednikiem polskiego BFG.

Na koniec 2016 r. Inbank miał sumę bilansową o równowartości 375 mln zł, w tym kapitały własne na poziomie 52 mln zł. Zysk netto za 2016 r. wyniósł równowartość 11,7 mln zł.

Tagi: banki w polsce, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-03-2017

ja to wiemEstoński bank, a Estonii może nie być na mapie do końca roku.....

22-03-2017

markCiekawe ile rosyjskiego kapitału jest w nim, albo kiedy Rosjanie go przejmą.

20-03-2017

WaldekAniTrzykrotne hura hura hura. Jeszcze jeden będzie nas doił za przyzwoleniem PISmoków

Rozwiń komentarze (22)