Notowania

W co inwestować? Nowe technologie przebiją finanse i nieruchomości

Ipopema TFI ocenia, że w modelowym portfelu akcji powinny istotną rolę odgrywać czołowe spółki z branż: e-commerce, farmaceutyki i biotechnologii oraz gier komputerowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)

Strukturalne problemy z poprawą wyników w przyszłości będą mieć sektor ubezpieczeniowy i finansowy, a także nieruchomości - wskazują eksperci jednego z większych towarzystw funduszy inwestycyjnych w Polsce. Radzą inwestowanie w akcje spółek związanych z nowymi technologiami.

- W 2017 roku, podobnie jak w poprzednim, będzie bardzo dużo polityki. Mowa m.in. o wyborach w krajach UE, kwestii surowców czy geopolityce. Przełoży się to na emocje i zmienność na rynkach. Istotne jest więc selektywne inwestowanie w akcje w ujęciu globalnym - radzi Krzysztof Cesarz, zarządzający funduszami akcji w Ipopema TFI.

Według jego słów, w modelowym portfelu akcji dominować powinny mocne spółki z branż: e-commerce, farmaceutyczno-biotechnologicznej, informatycznej, gier komputerowych, jak również sektorów: dóbr luksusowych, samochodowego, lotniczego i obronnego.

W sektorze e-commerce zarządzający Ipopema TFI podkreśla oczekiwane wysokie, dwucyfrowe tempo rozwoju branży. W jego ocenie, istotnym czynnikiem sukcesu spółki w tym sektorze jest posiadanie dobrej platformy mobilnej. Wskazuje, że przyszłość mają spółki z "ekspozycją na dobrych klientów".

W sektorze gier komputerowych spodziewana jest wysoka jednocyfrowa dynamika wzrostu. Zarządzający zaznacza, że segment mobilny będzie rozwijał się najszybciej, a "duże pieniądze" do zarobienia są przede wszystkim na rynkach w USA i Azji.

- Nowe technologie otwierają wręcz co roku nowy potencjał do generowania przychodów. Z reguły to liderzy branżowi kreują rynek i zarabiają więcej niż naśladowcy. Dlatego uważamy, że warto interesować się przede wszystkim czołowymi spółkami w danym sektorze - podkreśla Cesarz.

Według prezentacji eksperta, strukturalne problemy z poprawą wyników w przyszłości będą mieć takie sektory, jak chociażby ubezpieczenia i finanse, czy nieruchomości.

Ipopema Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych powstało w 2007 roku i obecnie jest jednym z największych towarzystw funduszy inwestycyjnych w naszym kraju. Oferta towarzystwa obejmuje fundusze inwestujące zarówno na polskim, jak i globalnych rynkach kapitałowych. Firma oferuje również usługi zarządzania portfelem, polegające na aktywnym inwestowaniu środków inwestora.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-01-2017

rtfinansiści już radzili frankowiczą

19-01-2017

Maciek z KlanuBzdura totalna. Jestem człowiekiem z branży "nowych technologii" i śmiało stwierdzam, że najlepsze lokaty to nieruchomości.

19-01-2017

qkasz1@wpplGry mobilne. Zysk 1000% od 2012 roku na rynku. Biblioteka ponad stu gier która czeka na wydanie i promocje. Dystrybucja gier na całym świecie. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (11)