Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

JLL: W Polsce budowane jest obecnie 1,4 mln2 nowoczesnej powierzchni biurowej

0
Podziel się
JLL: W Polsce budowane jest obecnie 1,4 mln2 nowoczesnej powierzchni biurowej
bDyzxtSd

W Polsce budowane jest obecnie 1,4 mln2 nowoczesnej powierzchni biurowej, poinformował dyrektor Działu Badań Rynku i Doradztwa w JLL Kevin Turpin.

"Szacujemy, że łącznie ponad milion m2 powierzchni biurowej trafi na rynek Europy Środkowo - Wschodniej w całym 2015 r. Dwa miliony są obecnie w budowie, a czego aż 1,4 mln w Polsce" - powiedział Turpin, cytowany w komunikacie.

W Warszawie na koniec I półrocza w budowie było 725 tys. m2 biur (oraz dalsze 28 tys. m2 w modernizacji)
, we Wrocławiu - ponad 170 tys. m2, w Krakowie - ok. 155 tys. m2, a dla porównania w Pradze - 148 tys. m2.

bDyzxtSf

"Ta aktywność budowlana przekłada się na większy wolumen dostępnej powierzchni biurowej i tworzy dogodne warunki rynkowe dla najemców" - ocenia JLL w raporcie.

Największym rynkiem biurowym regionu CEE jest Warszawa oferująca aż 4,5 mln m2 nowoczesnej powierzchni biurowej. Całkowite zasoby biurowe w Krakowie sięgają 690 tys. m2, we Wrocławiu - 642 tys. m2, Trójmieście - 526 tys. m2. Rozwój rynku jest w dużej mierze generowany zarówno przez nowych najemców z sektora nowoczesnych usług dla biznesu, jak i obecnych, rozwijających swoje struktury, podano również.

"Rosnąca liczba pracowników oznacza większe zapotrzebowanie na powierzchnię biurową. W samej Polsce centra usług dla biznesu zajmują ok 1,5 mln m2 i wolumen ten stale rośnie. Sektor jest głównym najemcą projektów biurowych, szczególnie w miastach poza Warszawą. Szacujemy, że udział centrów usług w popycie na biura w głównych polskich aglomeracjach poza stolicą wyniósł w pierwszej połowie 2015 r. ok. 60%" - dodał dyrektor w Dziale Badań Rynku i Doradztwa w JLL Mateusz Polkowski, cytowany w komunikacie.

bDyzxtSG
budownictwo
nieruchomości
giełda
KOMENTARZE
(0)