Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
jsw
11.08.2016 12:20

JSW finalizuje sprzedaż jednej ze spółek. PGNiG zapłaci 371 mln zł

Trzy czwarte tej kwoty już trafiło na konto JSW.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JSW, mat. prasowe)

Jastrzębska Spółka Węglowa zawarła z PGNiG Termika umowę sprzedaży akcji Spółki Energetycznej "Jastrzębie" (SEJ) za kwotę 371,82 mln zł. Trzy czwarte tej kwoty już trafiło na konto JSW.

"Przedmiotowa umowa dotyczy sprzedaży 100 proc. akcji SEJ przez JSW na rzecz PGNiG Termika. Przeniesienie akcji w wykonaniu umowy sprzedaży akcji było uwarunkowane szeregiem warunków zawieszających. Wszystkie warunki zawieszające zostały należycie spełnione lub zrzeczono się ich, w zależności od sytuacji" - czytamy w komunikacie.

Łączna cena za nabycie akcji SEJ wynosi 371 820 957 zł, przy czym zaliczka w wysokości 278 878 263 zł została już zapłacona.

JSW podpisała z PGNiG Termika - spółką zależną Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) - przedwstępną umowę sprzedaży akcji SEJ na początku lipca bieżącego roku.

SEJ zajmuje się wytwarzaniem energii elektrycznej i ciepła dla potrzeb kopalni JSW oraz innych odbiorców przemysłowych, a także produkcją ciepła dla ludności. Dodatkowo, SEJ zajmuje się wytwarzaniem sprężonego powietrza i chłodu dla kopalń JSW.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej.

Grupa PGNiG zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

Tagi: jsw, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-08-2016

MarcoTak oto za długi kopalń zapłacimy w rachunku za prąd.

12-08-2016

piotrDobra zmiana RACHUNKI za gaz poszybują do góry.

Rozwiń komentarze (2)