Notowania

technologie
16.11.2018 16:37

Jujubee zaktualizowało plan wydawniczy na 2019-2020, zastąpi dwa projekty nowymi

Jujubee podjęło decyzję o aktualizacji planu wydawniczego na lata 2019-2020, podała spółka. Zrezygnowała ona z produkcji gier o nazwach roboczych "Kengir" i "Konklawe". W miejsce tych dwóch tytułów będzie rozwijała nowe projekty - grę "Flashout 3" w wersji PC oraz na konsole (premiera na PC planowana jest na 2020 r.) oraz grę o roboczym tytule "Deep Diving Simulator" (PC i VR), bazującą na technologii z Kurska, której premiera na PC planowana jest na II kwartał 2019 r., wymieniono.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Jednocześnie emitent informuje, że realizacja projektu 'Realpolitiks 2' przebiega zgodnie z harmonogramem. Premiera gry 'Kursk' na platformach Mac i Linux planowana jest na I kwartał 2019 r. Dodatkowo w 2019 r. emitent planuje także wydanie gry 'Kursk' w technologii VR oraz na konsole" - czytamy także w komunikacie.

Spółka poinformowała również, że choć gra "Kursk" spotkała się z chłodniejszym przyjęciem przez rynek niż oczekiwano, to wraz z premierą tytułu na pozostałych zapowiedzianych platformach (w tym wraz z wprowadzeniem wsparcia dla technologii VR) można oczekiwać dalszego wzrostu przychodów generowanych ze sprzedaży. Jujubee konsekwentnie wprowadza istotne zmiany i poprawki, dzięki czemu gra otrzymuje coraz lepsze recenzje od graczy, podkreślono. Firma spodziewa się, że dzięki wprowadzanym usprawnieniom oraz planowanym promocjom sprzedaż gry będzie satysfakcjonująca i ostatecznie doprowadzi do zwrotu inwestycji.

"W przypadku 'Kurska' wszyscy liczyli na więcej, ale wiedzieliśmy, że będzie to specyficzna produkcja, która nie trafi w gust każdego. Temat katastrofy będzie jednak zawsze aktualny, już teraz większość graczy odbiera tytuł pozytywnie. Średnia ocen w sklepie Steam jest zbliżona do tej z 'Realpolitiks', a liczne poprawki i usprawnienia powinny dodatkowo poprawić odbiór tytułu. Musimy także pamiętać o bardzo istotnym aspekcie naszej działalności, który jest często pomijany w ocenach analityków. Przez cały okres tworzenia gry spółka prowadziła bardzo zbilansowaną działalność i rozsądnie dysponowała środkami. Ponadto dzięki produkcji 'Kurska' firma zyskała także nowe kompetencje, umożliwiające między innymi znacznie tańsze tworzenie nowych tytułów. Pierwszym tego przykładem będzie 'Deep Diving Simulator' - symulator nurka głębinowego, który studio zrealizuje po minimalnych kosztach" - powiedział prezes Michał Stępień, cytowany w komunikacie.

Jujubee S.A. to studio deweloperskie zajmujące się tworzeniem gier wideo. Spółka została założona w 2012 roku w Katowicach przez byłych pracowników studiów CD Projekt RED (Wiedźmin 2), Traveller's Tales (LEGO Indiana Jones, LEGO Batman) oraz Infinite Dreams (Let's Create! Pottery, Jelly Defense) - Arkadiusza Ducha, Michała Stępnia i Igora Zielińskiego. Spółka jest notowana na NewConnect od sierpnia 2015 r.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz