Notowania

giełda
07-12-2017 (13:37)

KE pozwała m.in. Polskę do Trybunału Sprawiedliwości ws. relokacji

Komisja Europejska postanowiła skierować do Trybunału Sprawiedliwości sprawę przeciwko Polsce, Republice Czeskiej i Węgrom w związku z nieprzestrzeganiem przez te kraje zobowiązań prawnych w zakresie relokacji, podała Komisja.

Podziel się
Dodaj komentarz

"15 czerwca 2017 r. Komisja wszczęła przeciwko Republice Czeskiej, Węgrom i Polsce postępowania w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego. Odpowiedzi udzielone przez te trzy państwa członkowskie nie zostały uznane za zadowalające i Komisja postanowiła przejść do następnego etapu postępowania w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego i w dniu 26 lipca 2017 r. skierowała do nich uzasadnione opinie" - czytamy w komunikacie.

Według Komisji, mimo iż w swoim orzeczeniu z dnia 6 września Trybunał Sprawiedliwości potwierdził, że program relokacji nadal obowiązuje, Czechy, Węgry i Polska wciąż nie przestrzegają swoich zobowiązań prawnych.

"Przekazane odpowiedzi po raz kolejny okazały się niewystarczające; żadne z trzech państw nie wskazało również, by zamierzało uczestniczyć we wdrożeniu decyzji o relokacji. Dlatego też Komisja podjęła decyzję o przejściu do kolejnego etapu postępowania w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego i postanowiła skierować do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawę przeciwko tym trzem państwom" - czytamy dalej.

Decyzje Rady nakładają na państwa członkowskie obowiązek zgłaszania co trzy miesiące dostępnych miejsc na potrzeby relokacji w celu zagwarantowania szybkiej i uporządkowanej procedury relokacji. Podczas gdy wszystkie pozostałe państwa członkowskie dokonały relokacji i niezbędnych zgłoszeń w ostatnich miesiącach, Węgry nie podjęły żadnych działań od momentu uruchomienia programu, a Polska nie dokonała żadnej relokacji i nie przedstawiła stosownych zgłoszeń od grudnia 2015 r. Czechy nie dokonały żadnych relokacji od sierpnia 2016 r. i nie złożyły nowych deklaracji od ponad roku, podano także.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz

Wybrane dla Ciebie