Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
14.03.2017 12:03

Klienci przekazali za pośrednictwem Monetii 3,5 mld zł w ub. roku

Podziel się
Dodaj komentarz

Warszawa, 14.03.2017 (ISBnews) - Łączna wartość rachunków i opłat wniesionych przez klientów Monetii wyniosła 3,5 mld zł w ub. roku. Wartość transakcji gotówkowych obsłużonych w ciągu dwóch lat przez Monetię zwiększyła się o blisko 1 mld zł, podała spółka.

"Gotówka będzie nam towarzyszyć jeszcze przez wiele lat, bo przywiązanie do tej formy płacenia jest wciąż bardzo duże. Dla wielu osób jest wygodniejszym, szybszym i 'pewniejszym' pieniądzem. Zwłaszcza dla mikroprzedsiębiorców, którzy prowadzą małe punkty usługowe, czy stoiska np. na targach. Podstawą ich działalności jest możliwie wysoka płynność, a taką obecnie oferuje im wyłącznie gotówka" - powiedział prezes Monetii Wojciech Jóźwiak, cytowany w komunikacie.

Popularność gotówki, licząc wartością zrealizowanych transakcji, rośnie średniorocznie w Polsce w tempie wyższym niż 16%. Na poziomie pojedynczego oddziału Monetii w ciągu 2 lat roczne obroty wzrosły średnio o ok. 200 tys. zł. Także z danych NBP wynika, że wciąż przybywa gotówki w obiegu. Na koniec stycznia br. jej wartość wyniosła 171,29 mld zł, co oznacza wzrost o 12,7% r/r.

"Obsługa gotówki przez kilka kolejnych lat nadal będzie stabilnym biznesem. Jednak już teraz realizujemy działania, których celem ma być większe uniezależnienie wyników Monetii od rynku gotówkowego. Stopniowo dywersyfikujemy źródła przychodów i zmieniamy ich strukturę, by co najmniej połowa była generowana przez outsourcing transakcyjny" - powiedział także Jóźwiak.

Przez ostatnie dwa lata zarząd Monetii intensywnie rozwijał ofertę skierowaną do sektora public i biznesu, szczególnie instytucji finansowych. W efekcie Monetia ma 30% udziału w segmencie urzędów skarbowych. Obsługa jednostek samorządu terytorialnego jest punktem stycznym, w którym Monetia jest strategicznym partnerem biznesowym dla banków, tj. DnB Bank Polska, Bank BGŻ BNP Paribas, ING Bank Polska czy Getin Noble Bank, podano też w materiale.

Obecnie Monetia w swoim portfolio klientów instytucjonalnych dla outsourcingu transakcyjnego ma ponad 400 firm, a przychody przez nie generowane to 25% sprzedaży.

Monetia chce zwiększyć efektywność sieci ponad 700 oddziałów w całej Polsce i jednocześnie wykorzystać efekt synergii z platformą Monetia24.pl, która odpowiada za przekazy międzynarodowe. Już niebawem w punktach spółki będzie można realizować przekazy zarówno z zagranicy do kraju, jak i z Polski na cały świat.

Monetia to największa, pod względem liczby placówek i realizowanych transakcji, sieć agencji płatniczych w Polsce. Sieć spółki obejmuje ponad 720 oddziałów w całym kraju. W 2014 r. Monetia uzyskała licencję krajowej instytucji płatniczej Komisji Nadzoru Finansowego. Właścicielem Monetii jest Certis Investments Sp. z o.o., której udziałowcami są TFI Capital Partners Investment I FIZ oraz zarząd Monetii.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz