Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

KNF zatwierdziła aneks do programu naprawczego Getin Noble Banku 

2
Podziel się:
KNF zatwierdziła aneks do programu naprawczego Getin Noble Banku 

Warszawa, 30.08.2017 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zaakceptowała dokument Getin Noble Banku pt. "Plan trwałej poprawy rentowności Getin Noble Bank na lata 2017-2021", który jest aktualizacją "Programu postępowania naprawczego na lata 2016-2019", podał bank.

W marcu 2016 roku Getin Noble Bank informował, że złożył do KNF wniosek o akceptację 3-letniego programu postępowania naprawczego na lata 2016-2019, z możliwością wydłużenia tego terminu. W czerwcu ub. r. Komisja zaleciła bankowi weryfikację/uzupełnienie działań przedstawionych w planie trwałej poprawy rentowności oraz zatrzymanie zysku za 2015 rok, zaś we wrześniu zatwierdziła dokument.

Getin Noble Bank w 2016 r. odnotował 42,34 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 44,17 mln zł zysku rok wcześniej.

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany przez Leszka Czarneckiego i notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW).

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
jontek
6 lat temu
Najwyrażniej ma to poslużyć poprawie kondycji finansowej wszystkich klientów i bezpieczeństwu ciułaczy.
julka
7 lat temu
i bardzo dobrze. widać,że getin coraz bardziej stawia na klienta, poprawili też obsługę więc im kibicuję. jestem pewna, że będzie tak dobrze jak do tej pory a nawet lepiej.