Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Łukasz Pałka
|

Kruk doczekał się nowej rekomendacji. Analitycy dostrzegli ryzyko

4
Podziel się:

Analitycy Domu Maklerskiego PKO BP obniżyli rekomendację dla spółki windykacyjnej Kruk do "trzymaj" z "kupuj".

Kruk doczekał się nowej rekomendacji. Analitycy dostrzegli ryzyko
(Kruk)

Jednocześnie podnieśli cenę docelową akcji do 260 zł z 211 zł.

Wycena przedstawiona przez analityków oznacza, że kurs akcji ma ich zdaniem szansę na wzrost o około 12 proc. w porównaniu do otwarcia wtorkowych notowań. Rekomendacja została wydana przy cenie 243,90 zł za akcję.

Kurs akcji Kruka w ostatnich trzech miesiącach

"Od czasu naszej ostatniej rekomendacji kurs spółki wzrósł o ponad 30 proc., co naszym zdaniem, było reakcją rynku na raportowane przez spółkę solidne spłaty gotówkowe oraz rekordowe inwestycje w nowe portfele" - czytamy w raporcie DM PKO BP.

Analitycy zaktualizowali prognozy finansowe, w związku z ostatnią emisją akcji oraz szybszą ekspansją na nowe rynki, podnosząc je na najbliższe lata o 10-19 proc. Analitycy DM PKO BP prognozują, że zysk netto Kruka wyniesie 241 mln zł w 2016 roku i wzrośnie do 277 mln zł w 2017 r., przychody wyniosą zaś odpowiednio 759 mln zł i 925 mln zł.

Analitycy przypominają jednocześnie, że w Polsce zaczęły pojawiać się pierwsze oznaki ryzyk regulacyjnych. "W Rumunii rząd przyjął prawo wpływające na branżę zarządzania wierzytelnościami (m.in. zakaz naliczania odsetek karnych), co skutkowało negatywną rewaluacją portfela w 3Q16. W Polsce planowane są natomiast zmiany w prawie komorniczym, co może wpłynąć na efektywność windykacji na drodze sądowej" - przypominają.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(4)
Sadinternetow...
7 lat temu
Jak nic tylko składać pozwy o zapłatę przez internet. Natychmiast!
Trzymaj?
7 lat temu
Trzymaj to nadal bardzo , bardzo optymistycznie. jest to mega ryzykowna spolka. Dlugotermiowe odzyski finansuja krotkoterminowym dlugiem. Super recepta na zapasc. Lekkie potkniecie - jak np regulacyjne - i wszystko sie sypie. zakladam ze zarzad juz wyzbyl sie akcji.
PJB
7 lat temu
Największe ryzyko kryje się w samych portfelach wierzytelności. Na początku odzysk jest duży i na jego podstawie robi się wycenę i prognozę. Z czasem jednak mocno spada i na koniec zostają wierzytelności nieodzyskiwane. Pytanie ile ich mają i w jakiej cenie są księgowane. Dopóki szybko były kupowane następne portfele nie było tego widać, ale teraz gdy do ucieczki do przodu trzeba wejść na trudniejsze rynki zachodnie może być ciekawie.
porob
7 lat temu
Czyli Antoś już znalazł nowy stołek dla Misia ...