Notowania

finanse
14.10.2016 17:17

Kruk wyemituje dwie serie obligacji o łącznej wartości nominalnej do 150 mln zł

Podziel się
Dodaj komentarz

Kruk wyemituje nie więcej niż 75 tys. niezabezpieczonych obligacji serii AA4 i nie więcej niż 75 tys. niezabezpieczonych obligacji serii AA5, podała spółka. Cele emisji związane są z finansowaniem nabycia pakietów wierzytelności przez podmioty należące do grupy kapitałowej lub na refinansowanie zadłużenia grupy lub na finansowanie rozwoju grupy przez akwizycje.

Wartość nominalna każdej obligacji w obu seriach to 1 tys. zł. Obligacje oferowane będą po cenie emisyjnej równej wartości nominalnej. Emisja zostanie przeprowadzona w terminie nie późniejszym niż do 31 grudnia, podano w komunikacie.

Obligacje będą emitowane jako papiery wartościowe nie mające formy dokumentu. Intencją emitenta jest dematerializacja obligacji a następnie ich wprowadzenie do obrotu w alternatywnym systemie obrotu na rynku Catalyst, podano również.

Kruk S.A. jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. W 2015 r. zakupił i przyjął do obsługi wierzytelności o wartości 8,9 mld zł na siedmiu rynkach: w Polsce, Rumunii, Czechach, na Słowacji, w Niemczech oraz we Włoszech. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży grupy sięgnęły 611 mln zł w 2015 r.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz