Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kwieciński z MR: Rząd może przyjąć wkrótce Strategię Odpowiedzialnego Rozwoju

1
Podziel się
Kwieciński z MR: Rząd może przyjąć wkrótce Strategię Odpowiedzialnego Rozwoju
bEqTDfLV

Wątpliwości co do treści "Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju" zostały rozwiązane i rząd może ją przyjąć w tym lub w przyszłym tygodniu, poinformował wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.

"W zeszłym tygodniu wszystkie wątpliwości co do 'Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju' zostały rozwiązane. Otrzymaliśmy nowy tekst, ponieważ pani premier zależało, żeby to był tekst, który łatwo się czyta" - powiedział Kwieciński dziennikarzom w kuluarach Forum Zmieniamy Polski Przemysł.

Jego zdaniem, jest jednak mało prawdopodobne, żeby strategia została przyjęta jutro, jako, że głównym wydarzeniem dnia będzie wizyta kanclerz Niemiec Angeli Merkel.

bEqTDfLX

"To zależy od pani premier, czy to będzie jutro, czy za tydzień" - powiedział wiceminister.

W porządku obrad jutrzejszego posiedzenia Rady Ministrów znalazł się jedynie projekt nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz kodeksu pracy, a także projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie wynagrodzeń kuratorów.

16 lutego ub.r. Rada Ministrów przyjęła "Plan na rzecz odpowiedzialnego rozwoju", który przewiduje wsparcie rozwoju firm, ich produktywności i ekspansji zagranicznej oraz równomierny rozwój całego kraju. Wśród celów na 2020 r. znalazło się osiągnięcie 79% unijnej średniej w zakresie PKB per capita (wobec 68% w 2014 r.). Według ówczesnych zapowiedzi, "Plan" ma charakter kierunkowy, a rząd będzie sukcesywnie realizował zapowiedziane projekty.

bEqTDfMy
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Marek
4 lata temu
Wkrótce to się kadencja skończy a jedyne co Morawiecki osiągnął to hektary wyciętych lasów potrzebnych na drukowanie jego slajdów.