Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Libet ma dwie wstępne oferty nabycia aktywów za min. 40 mln zł

0
Podziel się:

Libet, w związku z analizą możliwości zbycia niektórych aktywów o znacznej wartości w ramach przeglądu opcji strategicznych, otrzymał dwie wstępne, ale wiarygodne i konkretne oferty nabycia należących do spółki nieruchomości i ruchomości służących produkcji kostki brukowej i innych elementów betonowych, podała spółka. Oferty dotyczą aktywów zlokalizowanych w dwóch jednostkach produkcyjnych spółki, a ich łączna wartość wynosi minimum 40 mln zł brutto, podała spółka.

Libet ma dwie wstępne oferty nabycia aktywów za min. 40 mln zł

"Po zapoznaniu się z treścią oferty zarząd spółki wyraził wolę prowadzenia dalszych negocjacji z oferentami i rekomendował sprzedaż w/w aktywów" - czytamy w komunikacie.

Rada nadzorcza spółki pozytywnie oceniła stanowisko zarządu spółki, udzielając zgody na przeprowadzenie transakcji sprzedaży.

Oferty obok odpowiadających zasadniczo uznanej praktyce rynkowej przy transakcjach akwizycyjnych warunków i założeń wskazują na proponowane ceny nabycia aktywów, nieodbiegające od cen rynkowych ani od wyceny tych aktywów przeprowadzonej na zlecenie spółki, podano również.

"Według zamierzeń zarządu spółki, środki pozyskane z ewentualnych transakcji byłyby przeznaczone głównie na zmniejszenie salda zobowiązań kredytowych spółki wobec banków oraz salda zobowiązań wobec kontrahentów" - czytamy dalej.

Zarząd spółki wskazuje, iż oferty i ewentualne podjęcie działań celem przeprowadzenia transakcji nie zamykają prowadzonego przez zarząd spółki programu przeglądu opcji strategicznych spółki ani zakresu opcji rozważanych obecnie bądź możliwych do przeprowadzenia; proces ten przebiega i będzie kontynuowany w niezmienionym (za wyjątkiem realizacji transakcji, o ile do tego dojdzie) zakresie.

30 listopada Libet informował, że powziął decyzję o szczegółowym zbadaniu możliwości, warunków i gospodarczej celowości ewentualnego zbycia aktywów znacznej wartości, tj. praw użytkowania wieczystego / praw własności nieruchomości, na których zlokalizowane są niektóre zakłady produkcyjne spółki oraz trwale związanych z tymi gruntami urządzeń infrastruktury budowlanej i technicznej. 27 lipca zarząd spółki zdecydował o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych.

Libet to największy producent kostki brukowej w Polsce oraz lider rynku produktów premium. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)