Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Liczba chętnych na akcje GPW znacznie wyżej od oczekiwań

0
Podziel się:

Grad: Zapisy na akcje złożyło 323 tys. inwestorów. Każdy może liczyć na nie więcej niż 25.

Liczba chętnych na akcje GPW znacznie wyżej od oczekiwań
(kprm.gov.pl)

Aktualizacja godzina 15:51* Zapisy na akcje Giełdy Papierów Wartościowych złożyło ponad 323 tys. inwestorów indywidualnych - poinformował minister skarbu państwa Aleksander Grad. Redukcja w tej transzy może sięgnąć nawet 70 procent. *

_ - Zapisy na akcje złożyło ponad 323 tys. inwestorów _ - powiedział Grad podczas spotkania ze studentami w Warszawie.

Grad powiedział też, że średni zapis inwestora indywidualnego opiewał na 95 akcji, a każdy inwestor który złożył zapis na maksymalną liczbę akcji, czyli na 100 sztuk może liczyć na otrzymanie 25 akcji.

Cena emisyjna akcji GPW dla inwestorów indywidualnych została ustalona na 43 zł, czyli na maksymalnym poziomie.

Prezes Giełdy Ludwik Sobolewski, który w Paryżu zachęca inwestorów instytucjonalnych do zakupu akcji, powiedział, że tak duża liczba zapisów świadczy o rosnącym zainteresowaniu Polaków inwestowaniem w akcje.

POSŁUCHAJ PREZESA GPW:

Inwestorzy instytucjonalni będą mogli zapisywać się na akcje od jutra (29 października) do 3 listopada. Debiut giełdowy GPW zaplanowano na 9 listopada.

Ministerstwo Skarbu Państwa oferuje inwestorom do 26.786.530 akcji GPW serii B, czyli do 63,82 proc. kapitału GPW. Do inwestorów indywidualnych trafi 30 proc. tej oferty.

Duży popyt ze strony instytucji

Popyt inwestorów instytucjonalnych na akcje Giełdy Papierów Wartościowych po maksymalnej cenie 46 zł 20-krotnie przewyższa liczbę oferowanych akcji - wynika z nieoficjalnych informacji PAP.

_ Z informacji jakie mamy od +book-runnerów+ wynika, ze książka została pokryta 20 razy po najwyższej cenie _ - powiedział PAP jeden z zarządzających, który chciał pozostać anonimowy.

_ Na tej podstawie można oczekiwać, że cena dla instytucji będzie ustalona na maksymalnym poziomie _ - dodał.

Według nieoficjalnych informacji, przedział cenowy akcji GPW na potrzeby book-buildingu został podniesiony na 36-46 zł. Wcześniej widełki cenowe były ustalone na 36-43 zł.

Budowa księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych zakończyła się w czwartek o godzinie 13.00, po skróceniu o cztery godziny z 17.00.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/44/t110380.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/palka;grad;przy;akcjach;gpw;zignorowal;inwestorow,127,0,700287.html) Pałka: Grad przy akcjach GPW zignorował inwestorów
Najważniejszymi argumentami przemawiającymi za kupnem akcji giełdy jest jej unikatowość i prestiż. Na warszawskim parkiecie nie ma i w najbliższym czasie nie będzie podobnej spółki. Jej walory w swoich portfelach będą musieli mieć inwestorzy finansowi. Jeśli nie uda im się otrzymać tyle akcji, na ile się zapisali, mogą ciągnąć kurs w górę podczas kilku pierwszych sesji.

GPW jest spółką o dość przewidywalnych wynikach finansowych. Stabilizują je między innymi prowizje będące efektem transakcji zawieranych przez Otwarte Fundusze Emerytalne. W ciągu kilku lat mogą jej dodatkowo sprzyjać zmiany proponowane przez ministra Michała Boniego. Jednym z założeń jest bowiem zwiększenie limitów dotyczących inwestowania w akcje przez OFE.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/67/t25667.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/raporty/artykul/akcje;gpw;nie;dadza;zarobic;wiecej;niz;120;zlotych,151,0,696727.html) Akcje GPW nie dadzą zarobić więcej niż 120 złotych Inwestorzy rzucili się na akcje spółki kierowanej przez Ludwika Sobolewskiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/16/t83728.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/raporty/artykul/akcje;gpw;nie;bedzie;duzego;zysku,78,0,692814.html) Akcje GPW: Nie będzie dużego zysku Aleksander Grad na sprzedaży akcji GPW zarobi dla budżetu 1,15 miliarda złotych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)