Notowania

chemia
10.10.2018 12:05

Lotos Lab i Lotos Kolej realizują projekt budowy dwóch lokomotyw hybrydowych

Lotos Lab i Lotos Kolej - spółki zależne Grupy Lotos - realizują projekt budowy dwóch prototypowych lokomotyw manewrowych o napędach hybrydowych w perspektywie do 2022 r., podała spółka

Podziel się
Dodaj komentarz

"Oznacza to, że obie modernizowane lokomotywy będą miały napęd elektryczny z baterii litowo-jonowej, natomiast napęd alternatywny będzie w jednej z lokomotyw spalinowy, a w drugiej wodorowy" - czytamy w komunikacie.

Realizowany projekt ma charakter testowy, dlatego zostaną w nim wykorzystane posiadane obecnie przez spółkę Lotos Kolej lokomotywy manewrowe.

"Obecnie prowadzone są analizy, które mają doprowadzić do opracowania najbardziej optymalnego kształtu technicznego i finansowego projektu. W przypadku potwierdzenia założeń technicznych i ekonomicznych projekt będzie można rozszerzyć na większą skalę" - powiedział wiceprezes Grupy Lotos Patryk Demski, cytowany w komunikacie.

Cezura czasowa projektu mieści się w ramach aktualnie realizowanej strategii rozwoju, czyli do roku 2022, podano także.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Lotos wyniosły 24,18 mld zł w 2017 roku.

Tagi: chemia, farmacja, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz