Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Lotos ma już 490 stacji paliw. W planach 60 kolejnych obiektów

8
Podziel się:

Koncern umacnia się tym samym na trzeciej pozycji w Polsce.

Lotos jest trzecią największą siecią stacji paliw w Polsce.
Lotos jest trzecią największą siecią stacji paliw w Polsce. (Grupa Lotos)

Sieć stacji paliw Lotos powiększa się. W ostatnich dniach grudnia przybyło 5 nowych obiektów. Koncern umacnia się tym samym na trzeciej pozycji. Więcej stacji ma tylko BP i PKN Orlen. Zarząd Lotosu chce by na mapie Polski w kolejnych latach pojawiło się kolejnych 60 punktów tankowania.

"Sieć stacji paliwowych Lotos liczy obecnie 490 obiektów" - czytamy w komunikacie. Z podsumowania wynika, że w ciągu ostatnich dni grudnia powiększyła się o 5 lokalizacji w: Pruszkowie, Sandomierzu, Piotrkowie Trybunalskim, Praszce (woj. opolskie) oraz w samym Opolu.

Wśród 490 stacji Lotosu 185 to stacje franczyzowe. Pozostałe to stacje własne, w tym 20 miejsc obsługi podróżnych (MOP) przy autostradach i drogach ekspresowych.

Takim wynikiem Lotos umacnia się na trzeciej pozycji wśród największych sieci paliwowych działających w naszym kraju. Nadrabia straty przede wszystkim do drugiego w rankingu BP. Brytyjski koncern z zielonym logo jest trzecim co do wielkości przedsiębiorstwem petrochemicznym na świecie (po ExxonMobil i Royal Dutch/Shell).

W Polsce BP ma o około 36 stacji paliw więcej niż Lotos. Według danych Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego (POPiHN) na koniec września 2017 było ich 526.

Na niezagrożonej pierwszej pozycji jest oczywiście PKN Orlen. Płocki koncern w ostatnim zestawieniu POPiHN miał aż 1758 stacji paliw.

Zobacz także: Oto, co składa się na cenę paliwa, którą widzimy na dystrybutorze

Brytyjski BP przyzwyczaił do otwierania w Polsce rocznie około 20 stacji. Jeśli jednak ich przyrost wyhamuje, jest szansa, że Lotos przeskoczy konkurenta. "Jednym z kluczowych parametrów strategii rozwoju grupy kapitałowej Lotos realizowanej w latach 2017-2022 jest zwiększenie sieci Lotos do 550 stacji paliw" - czytamy w komunikacie.

Lotos jako sprzedawca detaliczny i hurtowy zaopatruje w paliwa blisko 1/3 polskiego rynku. W ciągu pierwszych 9 miesięcy 2017 roku cała grupa miała ponad 17 mld zł sprzedaży z czego wypracowała blisko 1,2 mld zł zysku netto.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
raz
7 lat temu
Unikam państwowych stacji. One karmią polityków.
as
7 lat temu
Lotos ma najlepsze paliwo. Mam nowe auto i miałem okazję sprawdzić chyba wszystkie dostępne u nas stację. Na paliwie lotosu spalanie jest najmniejsze, a i kopa ma niezłego. Naprawdę polecam
Tym
7 lat temu
Nie wiem jak teraz, ale całkiem niedawno-kilka lat może 6. mechanicy nie zalecali oleju lotos. Na korku tworzył się biały szlam, po przejściu na inny takie cusik nie występowało. Używacie ich oleju?
bbb
7 lat temu
Najlepsze LPG mają na tą chwile
Łoszo
7 lat temu
Jeszcze żeby paliwo było ok LPG ... juz dwa razy byłem u mechanika (uboga mieszanka itd) z błędami ... Gdy tankuje na BP czy Orlenie tych problemów nie ma