Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

LS Tech-Homes chce sprzedawać domy dla uchodźców w całej Europie

0
Podziel się:
LS Tech-Homes chce sprzedawać domy dla uchodźców w całej Europie

LS Tech-Homes zamierza dynamicznie rozwijać segment biznesowy związany z dostawami domów dla uchodźców, podała spółka. Dysponuje już gotowymi rozwiązaniami i projektami domków mobilnych oraz modułowych przeznaczonych dla imigrantów. LS Tech-Homes prowadzi w związku z tym zaawansowane rozmowy ze swoimi partnerami handlowymi na terenie całej Europy.

"Opracowany przez nas produkt jest łatwy w montażu i transporcie, a jednocześnie spełnia wymogi wygodnego miejsca do zamieszkania. Stanowi on dobra bazę do budowy osiedli z całym zapleczem socjalnym oraz medycznym. Dzięki nabywanym obecnie liniom technologicznym możemy zagwarantować wysoką jakość, przystępną cenę, a także natychmiastowe wdrożenie projektu. Ważną zaletą jest również dowolna konfiguracja modułów budynków oraz możliwość dostosowania wnętrz do potrzeb klienta" - powiedział prezes Leszek Surowiec, cytowany w komunikacie.

Zarząd spółki, analizując obecną sytuację związaną z napływem imigrantów ocenia, że potencjał rozwoju tego segmentu biznesowego będzie ulegał znacznemu wzrostowi w nadchodzących latach, podkreślono.

"Emitent podejmuje obecnie aktywne działania mające na celu promocję opracowanych rozwiązań mieszkaniowych dla uchodźców. Spółka prowadzi zarazem zaawansowane rozmowy ze swoimi partnerami handlowymi na terenie całej Europy. LS Tech-Homes S.A. liczy, że w najbliższym czasie uda jej się podpisać nowe kontrakty na dostawę tego typu budynków dla uchodźców. Napływ imigrantów do Europy jest bardzo dużym problemem dla rządów państw, a rozwiązanie go będzie wymagało szybkich i rozsądnych decyzji, także w zakresie ich osiedlania. Spółka przewiduje, że przychody w tym segmencie biznesowym mogą mieć coraz wyższy udział w jej sprzedaży ogółem, co będzie miało istotne przełożenie na wyniki finansowe w kolejnych latach" - czytamy dalej.

Według prezesa, przeprowadzona analiza rynku potwierdza duże zainteresowanie budową domów dla uchodźców w Europie.

"Fala uchodźców z Afryki i Azji do Europy stwarza ogromny problem, gdzie ich zakwaterować. Prowizorycznym rozwiązaniem są kontenery, ale popyt na nie jest tak wielki, że firmy nie nadążają z produkcją. Dostrzegając potencjał tego rynku, stworzyliśmy produkt znacznie lepszy od dostępnych obecnie na rynku. Jest on porównywalny, a nawet tańszy w kosztach budowy i eksploatacji, a jednocześnie stwarzający o wiele wyższy komfort mieszkania. Wejście na rynki europejskie to ogromne wyzwanie, a także możliwy wzrost obrotów spółki liczony w milionach dolarów" - uważa Surowiec.

LS Tech-Homes jest spółką notowaną na rynku NewConnect od czerwca 2012 r. Zajmuje się ona wdrażaniem nowoczesnych technologii kompozytowych dla różnych gałęzi przemysłu. Głównymi produktami spółki są płyty magnezowe MgO GREEN oraz płyty kompozytowe - SIP MgO GREEN.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)