Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Macrologic celuje w awans do pierwszej 5. dostawców ERP w Polsce w ciągu 3 lat

0
Podziel się:
Macrologic celuje w awans do pierwszej 5. dostawców ERP w Polsce w ciągu 3 lat
bECYqkZN

Macrologic celuje w awans do pierwszej piątki dostawców systemów ERP w Polsce w ciągu 3 lat, poinformowała prezes Barbara Skrzecz-Mozdyniewicz.

"We wrześniu wprowadzamy na rynek nasz całkowicie nowy produkt, który będzie spełniał funkcje systemu ERP, ale z nadrzędnymi możliwościami procesowego zarządzania firmą. Jest to dla nas szansa na przyspieszenie dynamiki rozwoju. Dotychczas nasz wzrost był na zbliżonym poziomie do dynamiki PKB. Z kolei, w perspektywie 3 lat liczymy na awans do pierwszej piątki największych dostawców ERP w Polsce" - powiedziała Skrzecz-Mozdyniewicz podczas konferencji prasowej.

Spółka jest obecnie 8. dostawcą systemów ERP w Polsce. Macrologic zakłada rozwój organiczny, a dodatkowo nie wyklucza, że "pewne elementy" oferty (które budzą zainteresowanie zagranicznych właścicieli polskich klientów spółki) pozwolą wyjść na rynki zagraniczne.

bECYqkZP

Macrologic przeznacza 10% przychodów z produktów własnych, czyli ok. 5 mln zł, rocznie na badania i rozwój. Efektem jest nowy procesowy system ERP. Prezes spółki wskazała, że poziom inwestycji w B&R utrzyma się w przyszłości, a przynajmniej w najbliższym roku większość tej kwoty będzie wspierać rozwój nowego systemu ERP. W związku z nowym produktem zwiększają się również nakłady na marketing i sprzedaż.

Obecnie spółka ma ok. 1,5 tys licencjobiorców. Przychody kształtowały się na poziomie ok. 55 mln zł rocznie przy ok. 13% rentowności netto. Prezes Macrologic podkreśliła, że istotna dla jest też generowana gotówka, która pozwala m.in. m.in. na wypłatę dywidendy, a firma zakłada coroczne przeznaczanie na ten cel co najmniej 50% zysku.

"Mamy bezpieczny model działania - klientów z wielu branż (produkcyjnej, handlowej, budowlanej), sytuacja w sektorze publicznym specjalnie w nas nie uderza. Ponad 80% przychodów wypracowujemy ze stałymi klientami, a 60% sprzedaży to abonamenty. Z nowym procesowym systemem ERP wyjdziemy z ofertą do większych firm, co otwiera przed nami nową perspektywę. Jednocześnie nowe projekty powinny docelowo pozwolić na poprawę rentowności" - wskazała Skrzecz-Mozdyniewicz.

Macrologic szykuje się również do oferty skupu akcji za ponad 5 mln zł (80 zł za akcję). Jak wskazała prezes, nie ma jeszcze ustalonego terminu oferty, ale ma zostać ona przeprowadzona "na pewno w tym roku".

bECYqkZV

Macrologic jest dostawcą systemów ERP dla małych i średnich firm. Spółka jest notowana na GPW od 1997 roku.

bECYqlaq
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)