Notowania

finanse
26.10.2016 13:02

mBank Hipoteczny planuje emisję listów zastawnych w euro w I kw. 2017 r. 

Podziel się
Dodaj komentarz

Warszawa, 26.10.2016 (ISBnews) - mBank Hipoteczny planuje wyjść na rynek z większą emisją listów zastawnych w euro w I kwartale 2017 r., poinformował prezes Cezary Stypułkowski.

"Planujemy wyjść z wyższą kwotą emisji w przyszłym roku. Będzie to prawdopodobnie w I kw. 2017 r. Kwota jest funkcją rynku" - powiedział Stypułkowski podczas konferencji prasowej.

"Mamy cały czas pulę hipotek, które możemy zaproponować inwestorom. Dążymy do tego, by każda emisja była na lepszym poziomie cenowym od poprzedniej i muszę przyznać, że nam się to udaje" - dodał prezes.

Wcześniej bank podawał, że celem mBanku Hipotecznego na ten rok jest uplasowanie listów zastawnych na kwotę 1,75 mld zł.

"Ta kwota to pewne założenie, odzwierciedlające nasze możliwości, co nie oznacza, że musimy literalnie to zrealizować" - podkreślił.

mBank Hipoteczny, należący do grupy mBanku jest największym emitentem listów zastawnych w Polsce z udziałem rynkowym na poziomie 75%. W 2015 roku bank wyemitował listy zastawne na kwotę 1,54 mld zł.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz