Notowania

transport
23.09.2016 09:27

MIB: Andrzej Lewandowski został powołany na przewodniczącego PKBWL

Podziel się
Dodaj komentarz

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk powołał pułkownika Andrzeja Lewandowskiego na stanowisko przewodniczącego Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, poinformował resort. Powołanie odbyło się zgodnie ze znowelizowaną  ustawą "prawo lotnicze", która weszła w życie 13 września br.

"Andrzej Lewandowski jest doświadczonym specjalistą w dziedzinie lotnictwa. Jestem przekonany, że z pełnym zaangażowaniem będzie wypełniał powierzone mu obowiązki. Ustawa dała możliwość, aby dokonać zmian w składzie zespołu Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Dzisiejsze powołanie jest wynikiem troski o jej wysoki poziom merytoryczny, bezstronność i niezaangażowanie polityczne" - powiedział Adamczyk, cytowany w komunikacie.

Pułkownik Wojska Polskiego Andrzej Lewandowski jest pilotem, przez ponad 30 lat służył w jednostkach lotniczych Sił Zbrojnych RP. Ma duże doświadczenie zawodowe w dziedzinie lotnictwa wojskowego i cywilnego oraz w zakresie bezpieczeństwa lotów i szkolenia lotniczego, podano również.

Andrzej Lewandowski był m.in. przewodniczącym Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego w Iraku. W latach 2004-2008 pracował w Inspektoracie MON ds. bezpieczeństwa lotów. Następnie służył m.in. jako oficer w strukturach NATO w Norwegii i Holandii.

 

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz