Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Midven przejmie 30% akcji producenta 'skrytkomatów' Parcel Technik

0
Podziel się:
Midven przejmie 30% akcji producenta 'skrytkomatów' Parcel Technik

Midven podpisał umowę przejęcia 30% akcji notowanej na NewConnect spółki Parcel Technik, który realizuje globalny projekt maszyn skrytkowych. Wartość transakcji wyniesie ponad 7 mln zł i zostanie zrealizowana w ramach zakończonej właśnie emisji akcji, poinformował prezes Midven Andrzej Zając.

,,Inwestycja w akcje Parcel Technik jest realizacją naszej strategii, która polega na angażowaniu się kapitałowo w ciekawe rozwiązania technologiczne o zasięgu globalnym. Staramy się tak dobierać inwestycyjnie projekty, by mogły one uzupełniać działalność Midven z jednoczesnym wsparciem naszych produktów lub usług" - powiedział Zając, cytowany w komunikacie.

Zaznaczył, że zakończona sukcesem emisja akcji Midven, to kolejny krok na drodze na GPW, co jest obecnie jednym z celów strategicznych spółki.

"Transakcja dotycząca przejęcia pakietu 30% akcji Parcel Technik związanego z usługami logistycznymi w połączeniu z tworzeniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych w zakresie dystrybucji przesyłek oraz usług kurierskich, wpisuje się zaś w długofalową strategię inwestycyjną Midven, polegająca na angażowaniu się kapitałowym w innowacyjne projekty, które mogą wzajemnie się uzupełniać z projektami realizowanymi bezpośrednio przez Midven" - czytamy w komunikacie.

Spółka poinformowała równolegle, o zakończeniu z sukcesem emisji ponad 75 tys. nowych akcji o wartości 7,5 mln zł.

Parcel Technik realizuje projekt dotyczący "przyjaznych" maszyn skrytkowych w wersji unplugged do wydawania paczek pocztowych. Nowa generacja pasywnych i niewymagającej zasilania energią elektryczną urządzeń ma szansę na zaistnienie na rynku globalnym. Projekt pod nazwą ,,skrytkomaty" to szansa na zaistnienie zwłaszcza w regionach o bardzo ubogiej infrastrukturze telekomunikacyjnej lub energetycznej, podkreślono w komunikacie.

W ostatnim czasie Parcel Technik podpisał umowę z partnerem działającym na rynku afrykańskim, zakładającą rozlokowanie 2 tys. ,,skrytkomatów" w wybranych krajach afrykańskich, gdzie rynek e-commerce rozwija się bardzo dynamicznie.

,,Wierzymy, że projekt realizowany przez Parcel Technik może zrewolucjonizować rynek e-commerce i dać impuls do jego dalszego rozwoju. Potencjalny globalny zasięg rozwiązań jest potwierdzeniem, że w Polsce mogą powstawać innowacyjne projekty, które mają szansę na zaistnienie na konkurencyjnym globalnym rynku" - podsumował prezes Midven.

Midven stanowi grupę kapitałową zorientowaną na przedsięwzięcia w obszarze nowych technologii. Inwestycja w Parcel Technik wpisuje się w strategię angażowania się kapitałowego w spółki posiadające ciekawe produkty o zasięgu globalnym z jednoczesnym potencjałem synergii z inicjowanymi rozwiązaniami w obszarze B2B w segmencie SaaS realizowanymi za pośrednictwem spółki zależnej pod nazwą Midven Business Solutions, wskazano również.

Obecnie rozwój grupy kapitałowej oparty jest na dynamicznie rozwijających się segmentach działalności, czyli inkubowaniu innowacyjnych przedsięwzięć technologicznych w oparciu o Midven Business Solutions, jak również grupowaniu firm technologicznych. Oprócz przejętego Parcel Technik, w portfolio Midven znajdują się spółki realizujące rozwiązania IT, czy też Inkubator Technologiczny - InQubit, którego partnerem jest spółka giełdowa Integer.pl.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)