Notowania

transport
05.05.2017 08:18

Minezit SE żąda od PKP Cargo odkupu pozostałych 20% udziałów AWT za 27 mln euro

Podziel się
Dodaj komentarz

Minezit SE (MSE) skorzystało z posiadanego uprawnieniem do żądania odkupu przez PKP Cargo całości posiadanych wciąż przez MSE 20% udziałów Advanced World Transport B.V. (AWT), podało PKP Cargo.

"Zgodnie z treścią przesłanego pisma, MSE skorzystało z posiadanego uprawnieniem do żądania odkupu przez spółkę wszystkich udziałów w AWT, których właścicielem jest MSE (opcja sprzedaży). Powyższe uprawnienie przysługuje MSE zgodnie z umową wspólników zawartą pomiędzy PKP Cargo, MSE i AWT w dniu 30 grudnia 2014 r." - czytamy w komunikacie.

"Zgodnie z umową wspólników, łączna cena sprzedaży 15 000 udziałów stanowiących 20% wszystkich udziałów w kapitale zakładowym AWT, wynosi 27 000 000 euro" - czytamy dalej.

PKP Cargo podało, że "zważywszy na dotychczasową dobrą współpracę z MSE", rozważa alternatywne rozwiązania dotyczące formy zapłaty za realizację opcji sprzedaży.

"Po przeprowadzonej analizie, zarząd PKP Cargo podejmie decyzje odnoszącą się do najkorzystniejszego sposobu rozliczenia opcji sprzedaży z punktu widzenia interesów spółki. Ponadto, zarząd PKP Cargo informuje, iż spółka posiada zabezpieczone środki na realizację opcji sprzedaży" - podsumowano w komunikacie.

PKP Cargo nabyło 80% udziałów AWT w maju 2015 r. w wyniku zawarcia umowy przenoszącej własność udziałów i zapłaty ceny w wysokości 103,2 mln euro (427,3 mln zł). Pod koniec 2014 r. PKP Cargo podało, że podpisało umowę nabycia 80% udziałów w AWT - drugim co do wielkości kolejowym przewoźniku towarowym w Czechach, działającym w rejonie Europy Środkowej i Południowej.

PKP Cargo zadebiutowało w 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnych, spedycji, oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce (44,1% udziału w rynku według masy i 51,6% według pracy przewozowej w 2016 r.) oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz