Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mocny dolar pomaga spółce Sonel. Akcje pójdą w górę jeszcze o 20 procent?

0
Podziel się:

W ciągu ostatnich 12 miesięcy kurs akcji spółki Sonel zyskał już ponad 50 procent.

Mocny dolar pomaga spółce Sonel. Akcje pójdą w górę jeszcze o 20 procent?
(reynermedia / Flickr (CC BY 2.0))

Według analityków to nie koniec i papiery spółki mogą jeszcze drożeć.

Analitycy Noble Securities wydali właśnie nową rekomendację dla spółki Sonel, zajmującej się produkcją urządzeń pomiarowych, wykorzystywanych m.in. w branży telekomunikacyjnej.

Zalecili oni inwestorom „akumulowanie” akcji spółki, bo ich zdaniem ich cena docelowa to 14,50 złotego w perspektywie najbliższych dziewięciu miesięcy. Oznacza to, że ich zdaniem akcje firmy mogą wzrosnąć jeszcze o jedną piątą w porównaniu do ostatniego zamknięcia. Kurs akcji już w ubiegłym roku szedł wyraźnie w górę, dając zarobić inwestorom ponad 50 procent.

Kurs akcji spółki Sonel w ciągu ostatnich 12 miesięcy

Według analityków spółka Sonel ma bardzo realne szanse, by po 2015 roku pokazać wyniki ze sprzedaży w wysokości ponad 90 mln zł i 12,5-13 mln zł zysku netto. Dodają, że tym sposobem ich poprzednią prognozę można uznać za bardzo konserwatywną. Dodatkowo na korzyść spółki przemawia jej stabilna polityka dywidendowa.

Analitycy Noble Securities przypominają również, że spółce Sonel sprzyjają notowania dolara, za którego trzeba już zapłacić około 4 złote. A to dlatego, że aż 45 procent sprzedaży Sonela jest rozliczana właśnie w tej walucie.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)