Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
21.12.2016 08:58

Morawiecki: Nie wprowadzamy tzw. jednolitego podatku 

Podziel się
Dodaj komentarz

Warszawa, 21.12.2016 (ISBnews) - Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów zakończył prace nad z tzw. jednolitym podatkiem i zdecydował, że nie wprowadzi tego rozwiązania do polskiego systemu podatkowego, poinformował wicepremier Mateusz Morawiecki w PR1.

"Cały czas podkreślaliśmy, że różne prace analityczne w zakresie podatków się toczą i tutaj też takie prace się toczyły. Kilka tygodni temu po raz pierwszy dyskutowaliśmy ten projekt na komitecie ekonomicznym Rady Ministrów i wczoraj też generalnie podjęliśmy decyzję, że nie wchodzimy w te rozwiązania, które tam są zaproponowane. Jakkolwiek wiele bardzo istotnych i dobrych ujednolicających właśnie elementów zostało zaproponowanych" - powiedział Morawiecki w rozmowie w Sygnałach Dnia PR1.

Mogę bardzo jednoznacznie powiedzieć, że nie będziemy wdrażali tego w takiej formie, w jakiej to zostało zaproponowane, podkreślił.

Wicepremier poinformował, że rząd nie planuje także wprowadzania nowego - trzeciego progu.

"Ten próg został zniesiony jakieś 10 lat temu. Najbardziej zależy nam na tym, aby nie było unikania płacenia podatków, żeby wszyscy płacili uczciwie podatki według systemu jaki jest chociażby dzisiaj. W szczególności w podatkach CIT, czyli od zysków firm. Tam, zdaniem Komisji Europejskiej, umyka bardzo dużo pieniędzy i tutaj staramy się ten system tydzień po tygodniu uszczelniać" - powiedział także.

W przyszłym roku rząd nie zamierza także wdrażać zmian dla przedsiębiorców w 2017 roku.

"Opracowujemy jedynie teraz wariant tzw. małej działalności gospodarczej, bo jeżeli ktoś zarabia w dochodzie np. 3,5 tys. zł i jeszcze od tego ma zapłacić ZUS 1,2 tys. zł i podatek 19%, to oznacza, że zostaje niewiele więcej niż 1 tys. zł na rękę. I chwała tym przedsiębiorcom, którzy zachowują do ostatniej kropli potu skrupulatność księgową, ale wiemy z doświadczenia, jak się rozejrzymy naookoło, że bardzo wielu przedsiębiorców w takich sytuacjach ucieka w szarą strefę. Chcemy uniknąć tego i będziemy proponowali rozsądne i zarazem korzystne dla przedsiębiorców rozwiązania" - podsumował wicepremier.

(ISBnews)

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-12-2016

analitykDziwi mnie dlaczego Pan Morawiecki nie mówi o szczegółach kupna Banku PEKAO ? Jest to zadziwiające, że tak mało informacji na ten temat ? Natomiast … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)