Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

PILNE:
Dwucyfrowy wzrost przemysłu. Nowe dane GUS

mytaxi udostępniła w Warszawie usługę ride-sharingową

mytaxi udostępniła w Warszawie usługę ride-sharingową

mytaxi - operator aplikacji do zamawiania taksówek - udostępniła w Warszawie usługę ride-sharingową wykorzystującą taksówki: mytaxi match, poinformowała firma. Jest to pierwsza tego typu usługa w Europie, która polega na współdzieleniu przejazdu i podziale kosztu za kurs między dwoma nieznającymi się pasażerami, podano także.

"Wprowadzając usługę mytaxi match jesteśmy pewni, że przyniesie ona korzyści zarówno dla pasażerów, którzy będą mogli korzystać z najwyższej jakości usług licencjonowanych taksówek po niższej cenie, jak i kierowców, którzy zwłaszcza w godzinach natężonego ruchu będą mieli możliwość przewiezienia dwóch pasażerów jednocześnie. Uruchomienie usługi w Warszawie jest dla nas dużym krokiem, który jest częścią naszej strategii rozwoju mytaxi match w Europie" - powiedział dyrektor generalny Andrew Pinnington , cytowany w komunikacie.

W ramach mytaxi match, koszt przejazdu taksówką, obejmujący opłatę startową oraz wspólnie przejechany odcinek, będzie dzielony proporcjonalnie do przejechanego dystansu między dwóch pasażerów zamawiających przejazd z różnych miejsc, wybierających miejsce docelowe na podobnej trasie. W wypadku, gdy aplikacja nie znajdzie pasażerowi partnera do przejazdu, pasażer odbędzie standardowy kurs, jednak z 25-proc. zniżką. Dodatkowo, w ramach mytaxi match, dostępni będą kierowcy taksówek mytaxi ze stawką nie większą niż 2 zł/km, podano także.

"Warszawa została wybrana przez nas jako miasto z potencjałem dla mytaxi match. Liczba taksówek w stolicy Polski wynosi 11 tys. i jest zbliżona do liczby taksówek w Nowym Jorku. Jest to miasto, w którym mytaxi realizuje bardzo dużo kursów, a według naszych danych wiele z nich odbywa się w podobnych kierunkach, o tej samej porze. Dodatkowo, raport GfK wykazał, że samochód jest najczęściej wybieranym środkiem transportu przez prawie połowę warszawiaków. Powoduje to liczne utrudnienia w mieście, takie jak korki i zanieczyszczenie powietrza nadmierną emisją spalin. Rozwiązaniem tych problemów mogą być współdzielone przejazdy taksówkami" - powiedział dyrektor zarządzający w Polsce Krzysztof Urban, również cytowany w komunikacie.

Przez pierwsze 4 tygodnie od startu nowej usługi, zamówienie współdzielonego przejazdu z mytaxi match będzie możliwe przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, na terenie prawie całej  Warszawy (z pominięciem kilku obrzeżnych dzielnic). Jej dalszy rozwój jest uzależniony od zainteresowania i danych, które zostaną zebrane w pierwszych tygodniach pilotażu usługi, podsumowano.

mytaxi jest aplikacją do zamawiania taksówek, która została powołana do życia w czerwcu 2009 r. Inwestorem mytaxi jest Daimler Mobility Services GmbH (część Daimler Group). Startup z Hamburga dostępny jest w ponad 70-ciu miastach i 12 krajach Europy, z flotą ponad 120 tys. kierowców.

 

media, telekomunikacja, logistyka, transport, technologie
ISB
Czytaj także
Polecane galerie