Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nerwowo na giełdach w Azji. Powód?

Większość azjatyckich giełd znajduje się na minusie. Tamtejszych inwestorów niepokoi Hong Kong.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Większość azjatyckich giełd znajduje się na minusie. Tamtejszych inwestorów niepokoi Hong Kong, gdzie trwają antyrządowe protesty. Inwestorzy poznali też sporo danych z największych gospodarek.

Tysiące demonstrantów domagających się demokratycznych reform, którzy blokują finansową dzielnicę Hong Kongu oraz ich kolejne starcia z policją to główny powód spadków na giełdzie w Hong Kongu, ale też czynnik budzący obawy na innych rynkach. Tamtejszy Hang Seng traci obecnie około 1,4 procent.

Ponad jednoprocentowy spadek notuje również japoński Nikkei. W nocy zostały zaprezentowane najnowsze dane z tamtejszej gospodarki. Lepiej od prognoz wypadły dane o bezrobociu (3,5 proc., prognoza: 3,8 proc.), sprzedaży detalicznej (1,2 proc., prognoza: 0,3 proc.), ale zdecydowanie słabiej o produkcji przemysłowej (-1,5 proc., prognoza: +0,2 proc.).

Na symbolicznym plusie znajduje się natomiast Shanghai Composite. Chińscy inwestorzy nie przestraszyli się słabszego od prognoz wskazania indeksu PMI obrazującego aktywność gospodarczą w przemyśle. Finalny odczyt to 50,2 pkt, podczas gdy rynek spodziewał się wyniku na poziomie 50,5 punktu.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: giełdy w azji, giełda, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz