Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Newag ma zamówienie z Włoch o wartości 14,9 mln euro

0
Podziel się:

Newag otrzymał zamówienie od Ministerstwa Infrastruktury i Transportu Republiki Włoskiej (FCE) w ramach umowy ramowej na cztery systemy trakcyjne o łącznej wartości 14,9 mln euro, poinformowała spółka.

Newag ma zamówienie z Włoch o wartości 14,9 mln euro
bEKEGVsR

"Przedmiotem zamówienia jest dostawa przez spółkę na rzecz FCE kolejnych czterech zespołów trakcyjnych. Cenę jednego zespołu trakcyjnego ustalono na 3 723 210,00 zł euro netto (co stanowi 15 666 523 zł netto według średniego kursu NBP). Łączna wartość zamówienia wynosi 14 892 840 euro netto (co stanowi 62 666 092 zł netto według średniego kursu NBP)" - czytamy w komunikacie.

Zamówienie ma charakter bezwarunkowy w zakresie jednego zespołu trakcyjnego i warunkowy w zakresie trzech pozostałych zespołów trakcyjnych (warunek rozwiązujący), dodano.

"FCE zastrzegło, iż obecnie jest w trakcie procesu uzyskiwania finansowania na realizację zamówienia. W przypadku nieuzyskania finansowania, zamówienie wygaśnie w zakresie dotyczącym dostawy trzech zespołów trakcyjnych z wyłączeniem jakichkolwiek roszczeń spółki wobec FCE" - czytamy dalej.

bEKEGVsT

Grupa kapitałowa Newag zajmuje się produkcją, modernizacją oraz naprawami taboru kolejowego i szynowego. Newag zadebiutował na warszawskiej giełdzie w 2013 r.

bEKEGVtu
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)