Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Noble Securities podtrzymał rekomendacje dla czterech banków, zmienił dla dwóch

0
Podziel się
Noble Securities podtrzymał rekomendacje dla czterech banków, zmienił dla dwóch
bEpSrsXp

Warszawa, 26.06.2017 (ISBnews) - Analitycy Noble Securities podtrzymali rekomendacje dla 4 banków - Alior Banku, ING Banku Śląskiego, Banku Millennium oraz Banku Pekao i obniżyli zalecenia dla mBanku i PKO Banku Polskiego, wynika z raportu datowanego na 21 czerwca. W ich ocenie, trwająca od początku roku dobra passa banków jeszcze się nie skończyła.

Analitycy podtrzymali rekomendację "akumuluj" dla Alior Banku (cena 68 zł - bez zmian) oraz dla Banku Millennium, podnosząc jednocześnie cenę docelową akcji do 8,1 zł wobec 6,8 zł poprzednio.

Utrzymali także zalecenie "sprzedaj" dla ING Banku Śląskiego podnosząc jednocześnie cenę akcji do 141 zł wobec 132,8 zł poprzednio oraz rekomendację "trzymaj" dla Banku Pekao z obniżoną ceną docelową wysokości 131 zł wobec 138 zł wcześniej.

bEpSrsXr

Analitycy obniżyli do "redukuj" z "trzymaj" rekomendację dla mBanku i podnieśli jednocześnie cenę docelową akcji banku do 388 zł wobec 363 zł wcześniej. Obniżyli także zalecenie dla PKO BP do "akumuluj" z "kupuj", podnosząc jednocześnie wycenę do 39,5 zł na akcję.

"Naszym zdaniem, trwająca od początku roku dobra passa banków jeszcze się nie skończyła. Po stronie pozytywów na kolejne miesiące widzimy: wynikającą z działań w ostatnich kwartałach poprawę wyników prowizyjnych, rosnące choć wytracające impet wyniki odsetkowe, niskie rezerwy oraz być może odbijający popyt na kredyt ze strony firm, a także dobre oczekiwania co do sytuacji makroekonomicznej. Po stronie ryzyk jawią się dalsze podnoszenie wymagań co do współczynników, wag ryzyka czy oddalające się w czasie podwyżki stóp procentowych, a także nie najlepsza sytuacja w sektorze spółdzielczym, co może wymusić kolejne kontrybucje do BFG" - czytamy w raporcie Noble Securities.

Analitycy wskazali, że obecnie banki są wyceniane średnio z PE x16,5 na 2017 i x13,5 na rok kolejny, a kursy większości z nich wróciły do poziomów z 2007 r. choć środowisko ich działania, a co za tym idzie możliwości generowania wyników i zwrotu na kapitale zmieniły się istotnie. Stąd brak silnych rekomendacji "kupuj".

"Jednocześnie uważamy, że ryzyko spoczywające na bankach 'frankowych' znacząco zmalało, co utwierdza nas w opinii, że Millennium czy PKO BP mają jeszcze potencjał do wzrostów" - czytamy także.

bEpSrsXx

Analitycy prognozują, że zysk netto Alior Banku wyniesie 381 mln zł w br. i 559 w przyszłym, ING Banku Śląskiego sięgnie 1 340 mln zł w 2017 r. oraz 1 495 mln zł w kolejnym, a zysk mBanku wyniesie 1094 mln zł w br. i 1 147 mln zł w 2018 r. Według nich Bank Millennium wypracuje 621 mln zł zysku w br. oraz 669 mln zł w 2018, Bank Pekao osiągnie 2 248 mln zł w br. i 2 096 mln zł w kolejnym, zaś PKO BP osiągnie zysk netto wysokości 2 900 mln zł w 2017 r. i 3 403 mln zł w 2018 roku.

bEpSrsXS
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)