Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

GetBack chce zadebiutować na GPW. Na razie sprzedaje obligacje

GetBack planuje zwiększenie kapitałów poprzez pierwotną ofertę publiczną akcji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Hulimka/REPORTER headline:)

GetBack planuje zwiększenie kapitałów poprzez pierwotną ofertę publiczną akcji i debiut na warszawskiej giełdzie - poinformował prezes Konrad Kąkolewski.

- Złożyliśmy prospekt dotyczący IPO do Komisji. Chcemy zrobić to w tym roku - powiedział Kąkolewski. - Nasza spółka ma 400 mln zł kapitałów. Chcemy zwiększyć je o kilkaset milionów, żeby móc finansować rozwój organiczny - dodał.

Nie ujawnił, czy nowe akcje obejmą też dotychczasowi akcjonariusze.

GetBack poinformował dziś, że rozpoczyna program publicznej emisji obligacji o łącznej wartości 300 mln zł i w ramach pierwszej serii emisji chce pozyskać do 60 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na dalszy rozwój spółki.

Jak powiedział członek zarządu Marek Patuła, jeszcze w drugim kwartale GetBack planuje kolejną emisję obligacji, o podobnej wartości.

- Jeszcze w drugim kwartale byłaby kolejna transza. Wszystko zależy od popytu. Mamy blisko 30 spotkań z instytucjami, które na dziś naszych papierów nie mają. Zakładamy, że może to być porównywalna kwota - powiedział Patuła.

GetBack działa w Polsce oraz na rynku rumuńskim. Spółka zarządza portfelami wierzytelności ulokowanych w 5 własnych funduszach oraz w 16 zewnętrznych funduszach sekurytyzacyjnych reprezentowanych przez 5 TFI. Wartość wierzytelności pod zarządzaniem GetBack wyniosła 19 mld zł na koniec 2016 r.

W czerwcu 2016 r. 100 proc. akcji GetBack zostało nabyte przez konsorcjum funduszy private equity z Abris Capital Partners na czele, który jest wiodącym akcjonariuszem DNLD Sp. z o.o., posiadającym wszystkie akcje GetBack.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-04-2017

matkrętacze, naciągacze, stręczyciele, brawo za dopuszczenie takiej firmy do gpw

11-04-2017

zxcLeszek tradycyjnie wykiwa nabywców obligacji, jak to już nie raz robił...

Rozwiń komentarze (2)