Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
28.06.2017 16:34

Uniserv-Piecbud zawiesił ofertę publiczną akcji. Ale prezes nie wyklucza powrotu

- Będziemy obserwować sytuację rynkową - deklaruje prezes spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maciej Luczniewski/REPORTER)

Spółka Uniserv-Piecbud zawiesiła ofertę publiczną akcji. Debiut został wstrzymany, bo zdaniem jej władz nie sprzyjają mu teraz warunki rynkowe.

"Spotkania z zarządzającymi funduszami, które odbyliśmy w ostatnich dniach w ramach roadshow, potwierdziły zainteresowanie naszą spółką i trafność jej modelu biznesowego. Dla pełnego obrazu sytuacji chcemy się spotkać z jeszcze większą liczbą potencjalnych inwestorów, co nie było możliwe ze względu na dużą liczbę innych transakcji, które pojawiły się w ostatnich dniach. Nie musimy plasować oferty za wszelką cenę, stąd decyzja o jej zawieszeniu" - powiedział prezes Uniserv-Piecbud Dionizy Boryczko, cytowany w informacji przekazanej przez spółkę.

"Będziemy obserwować sytuację rynkową i nie wykluczamy powrotu z ofertą publiczną. Zawieszenie oferty nie będzie mieć wpływu na nasze plany dalszego rozwoju grupy. Naszym celem jest konsekwentna realizacja przyjętej strategii i utrzymanie wysokiej rentowności prowadzonego biznesu" - dodał prezes.

Prospekt emisyjny Uniserv-Piecbud został zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego 19 czerwca 2017 r. i - zgodnie z obowiązującymi przepisami - jest ważny przez 12 miesięcy.

Uniserv-Piecbud miał rozpocząć w czwartek 29 czerwca pierwotną ofertę publiczną do 3,5 mln akcji nowej emisji od budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych. Spółka liczyła na pozyskanie z oferty około 35 mln zł netto.

Uniserv-Piecbud doradza, projektuje, buduje nowe oraz remontuje istniejące instalacje i obiekty (w tym chłodnie, kominy, silosy, piece). Realizuje usługi dla szerokiej gamy przedsiębiorstw, w tym z branży energetyki zawodowej i przemysłowej, hutnictwa metali żelaznych i nieżelaznych oraz szkła, koksowni, przemysłu chemicznego, petrochemicznego, cementowego, a także zakładów innych branż. W 2016 r. przychody Grupy Uniserv-Piecbud wyniosły 119,5 mln zł.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-06-2017

zusbzdura żaden szpital nie leczy za darmo a składki zus to co

Rozwiń komentarze (1)