Notowania

finanse
17.05.2016 09:03

Optymizm za granicą może się dziś przełożyć na GPW

Podziel się
Dodaj komentarz

Warszawa, 17.05.2016 (ISBnews/ CMC Markets) - Dziś warto obserwować odczyty dotyczące inflacji w USA i w Wlk. Brytanii. Przyspieszenie cen może bowiem wpływać na decyzje Fed.

Wczoraj parkiety we Frankfurcie i Zurichu były zamknięte, więc dziś będą starały się ,,nadgonić" wzrosty w USA. Przy dobrych notowaniach w Azji przynajmniej kilkanaście punktów wzrostu na otwarcie europejskich rynków może zapewnić dobry poranny nastrój również inwestorom na GPW. Po dobrej sesji w Warszawie kolejne uderzenie popytu, które wyniesie notowania wyraźnie powyżej wczorajszego szczytu może sprawić, że inwestorzy zaczną wypatrywać powrotu WIG20 pod kluczową barierę 2000 pkt.

Potencjał krótkoterminowych wzrostów w Europie, w USA i na GPW nadal nie zmienia jednak perspektyw w średnim terminie. Nadal pozostajemy poniżej kluczowych oporów, również jeśli chodzi notowania w Warszawie. Najlepsi klienci CMC Markets zaangażowani w kontrakty CFD na indeksy akcyjne wykazują niejednoznaczne nastroje. Aktualnie spory optymizm towarzyszy tym aktywnym na niemieckim DAX (70% pozycji na wzrost), umiarkowanie kupują oni polski indeks (57% pozycji na wzrost) i nie wierzą w kontynuację wzrostów S&P500 (tylko 31% pozycji na wzrost).

Po wyraźnym wzroście cen ropy w kierunku 50 USD za baryłkę, zarówno w przypadku ropy typu Brent, jak i WTI, warto zacząć zwracać uwagę na odczyty inflacyjne. Kolejne potwierdzenie wzrostu cen rynek przełoży na oczekiwania podwyżki stóp procentowych w USA. Patrząc na przykład Wielkiej Brytanii, widać, że powrót do dynamiki cen może być szybki i nagły.

W związku z tym rynki będą dziś nerwowo czekały na informacje o poziomach inflacji w Wielkiej Brytanii i w USA. O godz. 10:30 oczekuje się wskazania 0,5% dla CPI r/r w Wielkiej Brytanii (bez zmian) oraz o godzinie 14:30 - 0,3% m/m w USA (wobec 0,1% poprzednio). Z innych ważnych danych warto obserwować rynki po odczycie rozpoczętych budów domów w USA, gdzie oczekuję się niewielkiego przyrostu w stosunku do ubiegłego miesiąca (1,12 mln wobec 1,08 mln) oraz o 15:15 w związku z produkcją przemysłową w USA, gdzie miesiąc do miesiąca oczekiwany jest odczyt 0,3% wobec -0,6% miesiąc wcześniej.

Łukasz Wardyn, dyrektor - Europa Wschodnia, CMC Markets

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz