Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

OT Logistics ma 50 mln zł kredytu na wykup obligacji serii B i C

0
Podziel się
OT Logistics ma 50 mln zł kredytu na wykup obligacji serii B i C
bErFeZsR

OT Logistics zawarło umowę z konsorcjum banków na kredyt w łącznej wysokości 50 mln zł, który zostanie przeznaczony na wykup obligacji serii B i C zapadających w lutym br., podała spółka.

"Konsorcjum trzech banków: BGŻ BNP Paribas, Bank Zachodni WBK oraz Raiffeisen Bank Polska podpisało umowę z OT Logistics S.A. na kredyt w łącznej wysokości 50 mln zł. Środki pozyskane z kredytu zostaną przeznaczone na wykup obligacji serii B (łączna wartość nominalna 30 mln zł) i serii C (łączna wartość nominalna 4 mln euro), których termin wykupu przypada na 17 lutego 2017 roku. Co istotne, kredyt nie spowoduje zwiększenia całkowitego zadłużenia Spółki i Grupy Kapitałowej OT Logistics" - czytamy w komunikacie.

"Umowa z bankami pozwoli nam na dogodnych warunkach zrefinansować obecne zadłużenie. Otoczenie rynkowe, a także skala działalności Grupy Kapitałowej OT Logistics są inne niż 3 lata temu, kiedy emitowaliśmy obligacje serii B i C. Obecnie możemy uzyskać korzystniejsze warunki finansowania" - skomentował wiceprezes Piotr Ambrozowicz, cytowany w komunikacie.

bErFeZsT

Oprocentowanie kredytu jest zmienne i oparte na stawce WIBOR 3M powiększonej o marżę, a termin spłaty kredytu przypada na 29 czerwca 2018 roku.

Jednocześnie OT Logistics S.A. i kredytodawcy zawarli list mandatowy określający wstępne warunki zapewnienia grupie finansowania do maksymalnych kwot 356 mln zł oraz 2 mln euro. Grupa zamierza wykorzystać te środki na refinansowanie obecnego zadłużenia i realizację strategii rozwoju OT Logistics, podano również.

Grupa OT Logistics świadczy usługi transportowe, spedycyjne i logistyczne w Polsce i Europie Środkowej oraz Zachodniej. Spółka zadebiutowała na głównym rynku GPW w lipcu 2013 r. W 2015 r. miała 752 mln zł skonsolidowanych przychodów.

bErFeZtu
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)