Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kolejna spółka może zniknąć z GPW. Jest na parkiecie od 1996 roku

2
Podziel się:

Główny akcjonariusz Pagedu rozważa ogłoszenie wezwania do sprzedaży akcji.

Kolejna spółka może zniknąć z GPW. Jest na parkiecie od 1996 roku
(Andrzej Cynka/ East News)

Kolejna dobrze znana inwestorom spółka może zostać wycofana z warszawskiej giełdy. Główny akcjonariusz Pagedu rozważa wycofanie akcji z obrotu.

Działający w branży drzewnej Paged to spółka, która jest notowana na GPW od 1996 r. Wycofanie ze stołecznego parkietu byłoby więc dużym wydarzeniem, tym bardziej, że nie jest to pierwsza w ostatnich miesiącach spółka z długą giełdową historią, która może zniknąć z obrotu.

Jak podaje Paged, główny akcjonariusz spółki, Mespila Investments Limited, rozważa ogłoszenie wezwania do sprzedaży akcji przez inwestorów. Obecnie Mespila Investments ma 18,6 proc. akcji Pagedu.

Zobacz także: Zobacz także: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Najciekawsze fakty

"Zarząd spółki podjął decyzję o ujawnieniu powyższej informacji poufnej w związku z otrzymaniem w dniu 6 lipca 2015 r. skorygowanego zawiadomienia na podstawie art. 69 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych od spółki Mespila BIS, podmiotu zależnego od akcjonariusza większościowego, z informacją, że Mespila BIS rozważa w najbliższej przyszłości zwiększenie swojego zaangażowania w spółce" - podaje Paged.

Paged poinformował ponadto, że 6 lipca otrzymał od akcjonariusza większościowego informację, że potencjalne wezwanie do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji spółki zostanie ogłoszone po cenie równej cenie minimalnej wymaganej przez odpowiednie przepisy prawa. Dodatkowo, warunkiem do ogłoszenia tego wezwania jest podpisanie dokumentacji kredytowej z bankiem związanej z jego finansowaniem.

Paged to już kolejna w bardzo krótkim okresie spółka, która może zniknąć z giełdy. Jak pisaliśmy w czerwcu w money.pl, na podobne kroki decydują się również główni akcjonariusze innych spółek. Obecnie trwa wezwanie na akcje Komputronika.

Grupę kapitałową Paged tworzą podmiot dominujący Paged S.A. oraz grupa spółek zależnych skupionych w segmentach działalności: sklejkowym, meblowym, handlowym, nieruchomości i pozostałym. Spółka jest notowana na GPW od 1996 r. Skonsolidowane przychody Pagedu sięgnęły 786,76 mln zł w 2016 r.

Kurs akcji Pagedu od początku 2017 roku

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
anty moher
7 lat temu
To zdjęcie Antka to zabierzcie bo odruch wymioty mnie nachodzi.
anty moher
7 lat temu
Klimat dla inwestorów nie jest taki dobry jak podają reżimowe media.