Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
11.04.2017 18:07

PFR ma zgodę KNF na przekroczenie 50% udziałów i głosów w TFI BGK

Podziel się
Dodaj komentarz

Warszawa, 11.04.2017 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie stwierdziła brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec planowanego bezpośredniego nabycia przez Polski Fundusz Rozwoju akcji Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych BGK w liczbie powodującej przekroczenie 50% udziałów i głosów na walnym zgromadzeniu Towarzystwa, podała KNF.

PFR złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek ws. przejęcia kontroli nad Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych BGK w grudniu ub. roku. Po dokonaniu transakcji, jedynym akcjonariuszem BGK TFI, który obecnie należy w 100% do Banku Gospodarstwa Krajowego, będzie PFR.

Grupa Polskiego Funduszu Rozwoju, zgodnie z przyjętym przez polski rząd Planem na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, integruje w ramach spójnej strategii i profesjonalnych standardów zarządzania: Agencję Rozwoju Przemysłu, Bank Gospodarstwa Krajowego, Korporację Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych, Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych i Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Centrum strategicznym tworzonej grupy jest Polski Fundusz Rozwoju S.A. Celem PFR jest zapewnienie sprawnych narzędzi realizacji polityki rozwoju oraz zwiększenie potencjału inwestycyjnego i gospodarczego Polski w ramach jednolitej platformy instrumentów rozwojowych dla przedsiębiorców, samorządów i klientów indywidualnych. PFR działa zgodnie z najlepszymi międzynarodowymi standardami.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz