Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pharmena przedstawi koncernom farmaceutycznym programy badawcze dot. 1-MNA

0
Podziel się:
Pharmena przedstawi koncernom farmaceutycznym programy badawcze dot. 1-MNA

Pharmena publikowała wyniki II fazy badań klinicznych nad innowacyjnym lekiem przeciwmiażdżycowym opartym na opatentowanej substancji czynnej 1­MNA, z których wynika, że obniża ona istotnie statystycznie markery stanu zapalnego u pacjentów z dyslipidemią, poinformowała spółka. Pharmena opracowała stosowne programy badawcze, które wkrótce zostaną zaprezentowane przemysłowi farmaceutycznemu, podano także.

"Opublikowane wyniki badań, prowadzone w ramach II fazy, uzyskane w kwietniu tego roku, świadczą o istotnych możliwościach potencjalnego zastosowania naszego leku 1-MNA w zakresie chorób zapalnych i sercowo-naczyniowych. Badania wykazały, że nasz lek w sposób skuteczny redukuje główne markery stanu zapalnego powodujące m.in. groźne choroby wieńcowe i jednocześnie jest bezpieczny - jego przyjmowanie nie powoduje efektów ubocznych w odróżnieniu do innych, powszechnie stosowanych terapii na rynku. Opracowaliśmy programy badawcze dotyczące obszarów, w których uzyskaliśmy pozytywne wyniki i zamierzmy je przedstawić koncernom farmaceutycznym" - powiedział prezes Konrad Palka, cytowany w komunikacie.

Pharmena w oparciu o wyniki badań II fazy opracowała programy badawcze dotyczące obszarów, w których działanie leku 1-MNA wykazało pozytywne rezultaty, tj. obszar chorób sercowo-naczyniowych jak również chorób zapalnych. Wartość światowego rynku w tych obszarach szacowana jest na kilkadziesiąt mld USD i stanowi istotny potencjał dla docelowego zastosowania cząsteczki 1­MNA w terapiach medycznych, podano także.

Pharmena to spółka biotechnologiczna, której głównym obszarem działalności jest opracowywanie i komercjalizacja innowacyjnych produktów powstałych na bazie opatentowanej fizjologicznej i naturalnej substancji czynnej 1-MNA. Jest notowana na New Connect od 2008 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)