Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PIGC: Rynek profesjonalnego utrzymania czystości wzrósł do 5,4 mld zł w ub. r.

0
Podziel się:
PIGC: Rynek profesjonalnego utrzymania czystości wzrósł do 5,4 mld zł w ub. r.

Warszawa, 22.02.2017 (ISBnews) - Wartość rynku profesjonalnego utrzymania czystości w Polsce wzrosła do 5,4 mld zł w 2016 r. wobec 4,5 mld zł rok wcześniej, wynika z szacunków Polskiej Izby Gospodarczej Czystości (PIGC).

Według PIGC w Polsce działa ok. 3,5 tysiąca aktywnych podmiotów z tego sektora. Wysoka konkurencyjność sprawia, że firmy te nieustannie szukają sposobów na podniesienie jakości usług przy jednoczesnej redukcji kosztów działalności. Odpowiedzią mogą być nowe technologie, które pozwalają na automatyzację całego procesu i pozytywnie wpływają na jego wydajność.

W Stanach Zjednoczonych wykorzystanie nowych rozwiązań w branży rośnie z roku na rok. Według szacunków, zapotrzebowanie na sam sprzęt używany w usługach utrzymania czystości w USA osiągnie w 2019 roku wartość 7,1 mld USD - głównie za sprawą rosnącego gwałtownie popytu na roboty sprzątające.

,,Rynek usług czystościowych kojarzony był do niedawna raczej tradycyjnie - z mopem i wiaderkiem. Dopiero w ostatnich latach wizerunek ten zaczął ulegać zmianie - dokładnie wtedy, gdy zaczęły się pojawiać rozwiązania oparte na nowoczesnych technologiach. Ich zastosowanie pozwala na automatyzację procesu utrzymania czystości oraz znaczące podniesienie jego wydajności" - powiedział dyrektor wykonawczy ISSA - The Worldwide Cleaning Industry Association John Barrett, cytowany w komunikacie.

Podkreślił, że dzięki temu firmy działające w branży sprzątającej są w stanie zredukować koszty operacyjne, przy jednoczesnym zachowaniu albo nawet podniesieniu jakości oferowanych usług.

"Trend ten z roku na rok jest coraz silniejszy i podmioty, które nie będą potrafiły wykorzystać nowych technologii w utrzymaniu czystości, mogą mieć problem ze znalezieniem miejsca na rynku" - uważa Barrett.

Konferencja "Branża profesjonalnego sprzątania w erze globalizacji i aktualnych wyzwań rynkowych" odbędzie się 26 kwietnia w ramach Ogólnopolskich Dni Czystości 2017 w Warszawie (26-27 kwietnia w hali EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14), organizowanych przez Polską Izbę Gospodarczą Czystości (PIGC). Agencja ISBnews jest partnerem medialnym wydarzenia.

(ISBnews)

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)