Notowania

finanse
13.12.2018 08:22

Piotr Kochanek powołany na wiceprezesa PKO Banku HIpotecznego

Rada nadzorcza PKO Banku Hipotecznego powołała Piotra Kochanka na stanowisko wiceprezesa od 1 stycznia 2019 r., podał bank.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Ponadto, podjęła decyzję o powierzeniu mu zarządzania ryzykiem istotnym w działalności banku pod warunkiem i z dniem uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego" - czytamy w komunikacie.

Piotr Kochanek doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w Banku BPH, DnB Nord Polska, Allianz Bank Polska oraz Nordea Bank Polska. Od 2014 r. związany jest z PKO Bankiem Hipotecznym, gdzie jako dyrektor biura odpowiadał m.in. za stworzenie kompleksowego systemu zarządzania ryzykiem oraz adekwatnością kapitałową banku, rozwój systemu informacji zarządczej w obszarze ryzyka oraz projekt transferu wierzytelności z PKO Banku Polskiego do PKO Banku Hipotecznego.

PKO Bank Hipoteczny jest spółką w 100% zależną od PKO Banku Polskiego i specjalizuje się w złotowych kredytach mieszkaniowych. Jego głównym celem jest pozyskiwanie długoterminowego finansowania poprzez emisję listów zastawnych. PKO Bank Hipoteczny rozpoczął działalność operacyjną w kwietniu 2015 roku i obecnie jest największym emitentem listów zastawnych w Polsce.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz