Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PKO BP będzie partnerem MassChallenge w programie akceleracyjnym dla startupów

0
Podziel się:
PKO BP będzie partnerem MassChallenge w programie akceleracyjnym dla startupów

Globalny akcelerator MassChallenge wraz partnerami: Fundacją Przedsiębiorczości Technologicznej - szerzej znanej jako operator MIT Enterprise Forum Poland oraz z PKO Bankiem Polskim będzie poszukiwał najbardziej innowacyjnych startupów z regionu CEE w ramach programu akceleracyjnego Bridge to MassChallenge, podał PKO BP. Organizatorzy szacują, że do programu z całego regionu zgłosi się do 200 startupów, z których wybiorą 25, a następnie 10.

"Za swoją regionalną siedzibę MassChallenge obrał Warszawę, miasto, które coraz częściej ustawiane jest w jednym szeregu z ważnymi globalnymi ekosystemami, takimi jak Berlin czy Londyn. Będzie tu szukał obiecujących przedsięwzięć, którym umożliwi międzynarodową karierę. [...] Rekrutacja do programu potrwa do 6 października" - czytamy w komunikacie.

Program skierowany jest do startupów działających już na rynku - których produkty zostały już zweryfikowane i które są gotowe na wyskalowanie swojego biznesu. Orientacyjna "górna" granica wyznaczona dla uczestników to roczne przychody nieprzekraczające 2 mln USD i zebrane finansowanie, oparte o udziały, nieprzekraczające 1 mln USD, podano także.

"MassChallenge jest jednym z najbardziej rozpoznawanych na świecie akceleratorów dla startupów. Chcemy wykorzystać jego potencjał i przyciągnąć do Polski najlepsze startupy z regionu Europy Środkowo-Wschodniej i otworzyć możliwości na międzynarodową ekspansję dla najlepszych pomysłów. PKO Bank Polski jest największym bankiem w regionie, który dodatkowo szeroko otwiera się na innowacje. Liczymy, że wśród startupów aplikujących do programu, znajdziemy i takie, z którymi będziemy mogli podjąć bezpośrednią współpracę" - powiedział dyrektor pionu klienta detalicznego w PKO BP Szymon Wałach, cytowany w komunikacie.

Organizatorzy szacują, że do programu z całego regionu CEE zgłosi się do 200 startupów, gotowych na rozwój oraz zwiększenie skali swojej działalności. 25 finalistów weźmie udział w 4-dniowym bootcampie w Warszawie. Podczas warsztatów, przy wsparciu mentorów m.in. z USA i Izraela, stawią one czoła wyzwaniom związanym z przechodzeniem od startupu do scaleupu, ocenią perspektywiczność swoich klientów i efektywność zasobów niezbędnych do wyskalowania biznesu. Najlepsza dziesiątka poleci w lutym na 4-dniowy Bootcamp do Bostonu. Tam przedsiębiorcy z Europy Środkowo-Wschodniej będą mieli szansę odbycia serii bezpośrednich spotkań z przedstawicielami globalnych firm, potencjalnymi inwestorami i partnerami biznesowymi oraz zweryfikowania swoich planów rozwoju w praktyce, wyjaśniono.

MassChallenge jest jednym z największych na świecie akceleratorów, posiadającym bogatą historię wspierania startupów w budowie i rozwijaniu ich biznesu. W przeciągu siedmiu lat istnienia, 1 211 startupów, które przeszły intensywny program akceleracji, pozyskało ponad 2 miliardy dolarów finansowania, wygenerowało dochód na poziomie 900 mln USD oraz utworzyło ponad 65 000 miejsc pracy.

W Europie Środkowo-Wschodniej akcelerator rozpoczyna działalność z partnerami: Fundacją Przedsiębiorczości Technologicznej - szerzej znanej jako operator MIT Enterprise Forum Poland oraz z PKO Bankiem Polskim. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęło Ministerstwo Rozwoju. Bridge to MassChallenge wspierany jest także przez Impact CEE, który umożliwi uczestnikom programu zaprezentowanie swojego biznesu w trakcie grudniowego kongresu Impact fintech'17.

Bridge to MassChallenge to pilotażowa odsłona programu w regionie. W kolejnych latach będzie funkcjonował on w formie kompleksowego, stacjonarnego programu akceleracyjnego MassChallenge z siedzibą w Warszawie. Docelowo co roku MassChallenge będzie wspierał nawet 80 startupów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, zapewniając im wsparcie w przyspieszeniu wzrostu, rozbudowywaniu działalności i generowaniu zysku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)