Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKO BP wyemitował obligacje o wartości 750 mln euro

1
Podziel się:

PKO Bank Polski wyemitował czteroletnie euroobligacje o łącznej wartości nominalnej 750 mln euro. Okres odsetkowy wynosi rok, a kupon - 0,75 proc. Cena emisyjna obligacji ma wynosić 99,792 proc. wartości nominalnej.

PKO BP wyemitował obligacje o wartości 750 mln euro
(Bartosz Wawryszuk)
bECwfqad

"Bank złożył wniosek o dopuszczenie euroobligacji do obrotu na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Luxemburgu i następnie - po dopuszczeniu do obrotu na tej giełdzie - złoży wniosek o równoległe notowanie euroobligacji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A." - podał PKO BP w komunikacie.

Bank przypomniał, że 7 lipca podjął uchwałę w sprawie warunków emisji euroobligacji w euro w ramach programu EMTN do kwoty 750 mln euro. Środki uzyskane z emisji euroobligacji mają zostać przeznaczone na cele związane z ogólną działalnością biznesową banku.

bECwfqaf

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 285,57 mld zł mld zł na koniec 2016 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

bECwfqaG
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
PJB
4 lata temu
Depozyty nisko oprocentowane i spadają bo RPP utrzymuje ujemną stopę procentową to bank musi inaczej pozyskiwać środki na działalność. Tylko czy nie boi się ryzyka walutowego? Kiedyś namawiał klientów do kredytów w CHF a teraz bierze ryzyko walutowe na siebie. Tylko czy nie za duże, to przecież kolejne obligacje walutowe po obligacjach hipotecznych?