Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
transport
11.04.2017 14:53

PKP Cargo: Państwowa czeska spółka OKD PRISKO może przejąć kontrakt AWT z OKD

Podziel się
Dodaj komentarz

Sąd Okręgowy w Ostrawie opublikował projekt planu restrukturyzacji spółki OKD - ważnego kontrahenta AWT z Grupy PKP Cargo, podała ta ostatnia. Zgodnie z nim, OKD wniesie swoje przedsiębiorstwo do spółki zależnej, która zostanie sprzedana w 100% państwowej OKD PRISKO. Aktualny kontrakt przewozowy łączący AWT i OKD nie znalazł się na liście roszczeń wyłączonych, a zatem prawa i obowiązki OKD z niego wynikające zostaną wniesione do spółki zależnej OKD, przejętej przez PRISKO.

"Zgodnie z opublikowanym planem:

1. OKD - w drodze podwyższenia kapitału zakładowego swojej spółki zależnej [...] - wniesie swoje przedsiębiorstwo (poza roszczeniami wymienionymi jako wyłączone) [...] do spółki zależnej OKD.

2. Następnie OKD sprzeda 100% udziałów w spółce zależnej OKD PRISKO a.s., spółce będącej w 100% własnością Skarbu Państwa Republiki Czeskiej, za ok. 79 mln CZK (ok. 2,6 mln euro) (transakcja).

3. Warunkami zawieszającymi zamknięcia transakcji [...] są: zatwierdzenie planu restrukturyzacji przez sąd, zgoda na transakcję czeskiego urzędu antymonopolowego [...], podwyższenie kapitału zakładowego spółki zależnej OKD oraz zdeponowanie ceny zakupu 100% udziałów w spółce zależnej OKD.

4. OKD przeznaczy środki z transakcji na zaspokojenie wierzycieli uprzywilejowanych zgodnie z czeskim prawem, a także częściowe zaspokojenie pozostałych wierzycieli.

5. Zamknięcie transakcji jest przewidywane na III lub IV kwartał 2017 r.

6. Aktualny kontrakt przewozowy łączący AWT i OKD nie znalazł się na liście roszczeń wyłączonych, a zatem prawa i obowiązki OKD z niego wynikające zostaną wniesione do spółki zależnej OKD, przejętej przez PRISKO a.s." - czytamy w komunikacie.

Plan będzie podlegał jeszcze zatwierdzeniu przez zgromadzenie wierzycieli OKD i Sąd Okręgowy w Ostrawie. Spółka poinformuje o dalszych etapach prowadzonego postępowania upadłościowego w kolejnych raportach bieżących, podano także.

Zarząd PKP Cargo korzystnie ocenia kontynuację świadczenia usług przez AWT w oparciu o aktualny kontrakt przewozowy łączący AWT i OKD, podsumowano.

W sierpniu ub.r. PKP Cargo podało, że podejmuje odpowiednie kroki w celu ustalenia zasad procedury restrukturyzacji spółki OKD (ważnego kontrahenta zależnej od PKP Cargo spółki AWT) i jej konsekwencji dla ściągalności należności w świetle prawa czeskiego. Wierzytelności należne AWT mają wartość ok. 73 mln zł, podano wtedy.

PKP Cargo zadebiutowało w 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnych, spedycji, oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce (44,1% udziału w rynku według masy i 51,6% według pracy przewozowej w 2016 r.) oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz