Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Akcje PKP Cargo wciąż są tanie. Tak przynajmniej twierdzi Haitong Bank

0
Podziel się:

Od początku roku kurs akcji kolejowego przewoźnika zyskał już ponad 30 proc.

Akcje PKP Cargo wciąż są tanie. Tak przynajmniej twierdzi Haitong Bank
(PKP Cargo)
bEJEdvWZ

Analitycy Haitong Banku wierzą we wzrost kursu akcji przewoźnika PKP Cargo. Wyceniają jeden papier na 70,45 zł. Inwestorzy na razie jednak dość ostrożnie podchodzą do tych informacji.

Osoby, które na początku roku zdecydowały się na zakup akcji spółki PKP Cargo, nie mają powodów do narzekań. Od tego czasu giełdowy kurs kolejowego przewoźnika skoczył już o jedną trzecią, a więc wyraźnie więcej od indeksu mWIG40 (+16 proc.), w którym PKP Cargo jest notowany.

Mimo tego analitycy Haitong Banku uważają, że obecna cena akcji przewoźnika wciąż jest niedowartościowana i wskazują, że powinny one kosztować 70,45 zł za sztukę. To o 10 proc. więcej od kursu środowego zamknięcia. Jednocześnie analitycy podtrzymali rekomendację "kupuj" dla akcji PKP Cargo. Na razie inwestorzy dość ostrożnie podchodzą do nowej wyceny - w czwartek nie zachęciła ona do zakupów akcji i na razie PKP Cargo traci około 1 proc.

bEJEdvXb

"Analitycy Haitong Bank prognozują również, że od 2018 r. spółka powinna powrócić do wypłaty dywidendy" - czytamy w komentarzu analityków banku. Wskazują oni jednocześnie, że według nich porównanie wyników finansowych PKP Cargo z europejskimi konkurentami pozwala stwierdzić, że akcje polskiego przewoźnika wciąż są w promocyjnej cenie.

"Jednocześnie analitycy nadal oczekują, że PKP Cargo w perspektywie krótko- i średnioterminowej nie powinno mieć żadnych poważniejszych problemów z płynnością, pomimo znaczących wydatków kapitałowych związanych z remontowaniem taboru" - czytamy.

Kurs akcji PKP Cargo od początku 2017 roku

bEJEdvXC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)