Notowania

transport
14.03.2018 13:51

PKP LHS liczy na pierwsze przewozy w korytarzu 'Południe-Zachód' w maju

Przedsiębiorstwa kolejowe współpracujące w ramach korytarza transportowego "Południe-Zachód" podpisały dziś protokół organizujący przewozy na tej trasie i spodziewają się, że pierwszy transport z kierunku Iranu do Polski przejedzie korytarzem w maju tego roku, poinformowali przedstawiciele PKP S.A. i PKP LHS. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Zdajemy sobie sprawę jak duże znaczenia dla naszych przedsiębiorstw kolejowych ma ten projekt. Uruchomienie szlaku kolejowego Południe-Zachód to ogromna szansa na rozwój alternatywnej drogi kolejowej dla wymiany towarowej między Azją i Europą Zachodnią. Jestem przekonany, że uda nam się połączyć siły, by wspólnie odkryć potencjał korytarza. Dziś wykonujemy kolejny krok. Podpisaliśmy protokół grupy roboczej, gdzie w większości uzgodniliśmy stawki taryfowe i sposoby przewozu towarów. Dziś czekamy na tę historyczną chwilę, kiedy pierwszy, a potem drugi i kolejne pociągi po korytarzu Południe-Zachód przejadą" - powiedział prezes PKP S.A. Krzysztof Mamiński podczas konferencji prasowej pt. Trasa "Południe-Zachód"

"Chcielibyśmy, aby w maju pierwszy pociąg pojawił się w tym korytarzu" - dodał prezes PKP LHS Zbigniew Tracichleb.

Realizacja przewozów w tzw. korytarzu "Południe-Zachód" uzależniona jest od współpracy kolei z Polski, Ukrainy, Gruzji, Azerbejdżanu i Iranu. Pozwoli ona na przewozy towarów z Indii i państw Zatoki Perskiej do Europy Zachodniej z wykorzystaniem sieci kolejowych wymienionych państw oraz transportu morskiego przez Morze Czarne. Na terenie Polski główną rolę będą miały przewozy po Linii Hutniczej-Szerokotorowej.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-04-2018

VincentA gdzie jest Rosja? Jak pociąg może jechać z Ukrainy do Gruzji? Przez morze?

Rozwiń komentarze (1)